Almodóvar’ın Filmi Dizi Oluyor

 |  || Almodóvar’ın Filmi Dizi Oluyor
01 March 2022

Almodóvar’ın Filmi Dizi Oluyor

  • 01 March 2022
  • 894 Görüntülenme
  • YORUM

Yönetmen Pedro Almodóvar 1988 yapımı “Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar” filmi televizyon dizisi oluyor. Apple TV Plus'ın haklarını satın aldığı projenin başrolünde Amerikalı oyuncu Gina Rodriguez yer alacak.

İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar’ın 1988’de çektiği Mujeres Al Borde de Un Ataque de Nervios” (Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar)” filmi televizyon dizisi oluyor. Hollywood Reporter’ın özel haberine göre Apple TV+, filmi diziye uyarlamak için haklarını satın aldı.

Almodóvar’ın uygulayıcı yapımcılığını da üstleneceği proje İngilizce ve İspanyolca dillerinde olacak. Senaryosu ise “Masters of Sex”, “Mozart in the Jungle” ve “Smash” dizilerinin senaryolarında imzası bulunan Noelle Valdivia tarafından yazılacak. Dizinin yapımcısı ise Lionsgate Television olacak.

Almodóvar İçin Bir İlk

“Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar” sevgilisi tarafından terk edilen bir TV yıldızının yaşadıklarını anlatıyor. Filmde sevgilisi tarafından telefonda terk edilen Pepa (Carmen Maura), durumu çözmeye çalışırken kendi ‘krizi’ yerine başkalarının krizleriyle uğraşmak zorunda kalıyor. Madrid’de bir teras katında Pepa’ya sevgilisinin eski karısı, oğlu, onun nişanlısı, polis tarafından aranan bir arkadaşı da katılıyor… Kara komedi, dizi olarak çekildiğinde Almodovar eserleri arasında ilk kez TV’ye uyarlanan film olacak.

Başrolde Gina Rodriguez

Hollywood Reporter’ın haberine göre, dizide baş karakter Pepa rolünü ise “Jane The Virgin” dizisiyle uluslararası bilinen Amerikalı oyuncu Gina Rodriguez üstlenecek. Rodriguez de aynı zamanda uygulayıcı yapımcılar arasında.

Goya Ödüllü

Almodovar’a uluslararası tanınmasında etkili olan film, 1988 yılında Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar adaylığı kazanmıştı. Aynı yıl İspanya’nın Goya Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Kadın Oyuncu (C. Maura), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (M. Barranco) ödüllerine değer görülmüştü. Almodóvar’ın ‘sevdiği’ oyuncuları bir araya getiren filmde, Carmen Maura, Antonio Banderas, Julieta Serrano, María Barranco, Rossy de Palma, Fernando Guillén’in rol almıştı.


Yorumlar

Yorum Yap

500