‘Ağacım Ağacın Olsun’ Etkinliği Öğrencileri Bir Araya Getirdi

 |  || ‘Ağacım Ağacın Olsun’ Etkinliği Öğrencileri Bir Araya Getirdi
1 Şubat 2020

‘Ağacım Ağacın Olsun’ Etkinliği Öğrencileri Bir Araya Getirdi

  • 1 Şubat 2020
  • 572 Görüntülenme
  • 0 YORUM

‘Sorunlarımızdan Sorumluyuz’ projesi kapsamında Bayraklı Attaroğlu İlkokulu öğrencilerinin, Bornova Âşık Veysel Görme Engelliler İlkokulu öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdiği meyve fidanı dikme etkinliğinde renkli anlar yaşandı

 

‘Dikili Bir Ağacı Olmalı İnsanın’ sloganıyla çalışmalar gerçekleştiren eğitimciler, Bayraklı İlçe Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yapılan ‘Sorunlarımızdan Sorumluyuz’ projesi kapsamında başarılara imza atıyor. Önceki gün Bayraklı Attaroğlu İlkokulu öğrencileri ile Bornova Âşık Veysel Görme Engelliler İlkokulu öğrencileri bir araya gelerek meyve fidanı dikti. Öğrenciler arası entegrasyonun sağlanmasına katkı sunan etkinlikte keyifli dakikalar yaşandı. Bornova Âşık Veysel Görme Engelliler İlkokulu’nun bahçesinde, gruplar halinde ve öğretmenlerin öncülüğünde başlatılan etkinliğin devam edeceği bildirildi.

 

YAKLAŞIK 27 FİDAN DİKİLDİ

Ege Life | ‘Ağacım Ağacın Olsun’ Etkinliği Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bornova Aşık Veysel Görme Engelliler İlkokulu Müdürü Rasim Eren, şunları söyledi: “Attaroğlu İlkokulu’nu burada görmekten, birlikte proje yapmaktan bizler çok mutluyuz, öğrencilerimiz daha da mutlu. Attaroğlu İlkokulu için bizler burada bir yer ayarladık. 27 tane fidanı görme engelli öğrencilerimiz ile birlikte dikeceğiz. Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan bir faaliyet. Bizim okulumuz görme engelliler okulu. Ege Bölgesi’nde görme engelli tek pansiyonlu okul. Okulumuzda 131 öğrencimiz var. 21’i pansiyonda kalıyor. Diğerleri sabah servis ile gelip 15.30’da da servisle evlerine gidiyorlar. Ücretsiz taşımalı eğitimden yararlanıyorlar. Okulumuzda kabartma alfabe kullanılıyor. Türkiye’deki diğer öğrenciler hangi dersleri görüyorlarsa bizim öğrencilerimiz de o dersleri görüyor. Kitapları aynı hatta onların iki kitabı bulunuyor. Yazarken Braille alfabesi ile yazıyorlar. Braille alfabesini kullanan öğrencilerimizin devlet tarafından verilen tabletleri var. Okulumuza yapılan bu sosyal sorumluluk projesi için tekrardan teşekkür ediyorum.”

UMARIM BEREKETLİ MEYVELER VERİR”

Ege Life | ‘Ağacım Ağacın Olsun’ Etkinliği Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Bayraklı Attaroğlu İlkokulu Müdürü Hüseyin Kuru ise “Rasim Bey yaklaşık 20 yıllık arkadaşım. Burada bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. İzmir’in ve Türkiye’nin en başarılı görme engelliler okulu. Bizler Hababam Sınıfı ile büyüdük. Asiliği orada öğrendik, çalışmanın ne kadar değerli olduğunu, çalışmadığın zaman nelerle karşılaşacağımızı orada öğrendik. Kel Mahmut öğrencilerini topladığında ne diyordu? Okul dört duvardan ibaret bir yer değil. Okul eğer eğitim ve öğretimin yapıldığı bir yerse okul her yerdir. Bizler bugün buraya Bayraklı İlçe Müdürlüğü’nün koordinesinde yapılan ‘Sorunlarımızdan Sorumluyuz’ projesi kapsamında görme engelli arkadaşlarımız ile meyve bahçesi oluşturmak amacıyla geldik. Yaklaşık 27-28 tane meyve fidesi dikeceğiz. Ayrıca okulumuzda kanser tedavisi gören bir öğretmenimiz var. Kendisi buraya gelmeyi çok istiyordu. İlaç tedavisi aldığı için gelemedi. Onun da burada bir ağacı var. Umarım diktiğimiz ağaçlar önümüzdeki yıllarda bereketli meyveler verir. Bizden sonraki öğretmenler ve öğrenciler de keyifle yer” dedi.


Yorumlar

Yorum Yap

500