SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

 |  || SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”
01 Haziran 2021

SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

  • 01 Haziran 2021
  • 416 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Dilara İlayda Özsoy

 

SELİM GÜLGÖREN

Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

 

Hem şarkılarıyla hem de oyunculuğuyla milyonları kendine hayran bırakan Selim Gülgören ile konuştuk! Asıl mesleğinin aranjörlük olmasıyla pek çok dizide, filmde ve reklamda onun imzasını taşıyan müziklere rastlıyoruz. Sanat dünyasında çeşitli başarılar elde eden Selim Gülgören ile dönemin getirdiği yeniliklerden, yaptıklarından ve gelecekten bahsettik. Hepsi ve daha fazlası röportajımızda!

 

GEREKTİĞİ KADAR VAR OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

 

Sizi oyuncu ve müzisyen olarak tanıyoruz. Aktif olarak sosyal medya kullanıyorsunuz ama magazinde görmeye alışık olduğumuz bir isim de değilsiniz. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Aslında tamamen işimle var olmak ve yaptığım işlerle görünmek istiyorum. Magazin tabii ki kötü bir şey değil, fakat magazinde büyük mecralarda yer almak için maalesef sansasyonel haberler yapmanız lazım. Buna da uzak bir adamım, olması gerektiği kadar var olmaya çalışıyorum. Sosyal medya döneminde yaşadığımız için Instagram ve Facebook hesaplarımdan beni seven ve beni dinleyen, izleyen herkesle konuşuyor ve yepyeni projelerimi sevenlerimle paylaşıyorum. Müzik ve oyunculuk benim için çok önemli, ayrıca yıllardır dizi ve film müzikleri yaptığım için ve birçok projede oyuncu olarak yer aldığım için aslında ikisi de benim için aynı anda gitmiş oluyor. Ve yakında sürprizler de geliyor...

Ege Life | SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

 

"Baba Ocağı" dizisinde Burak Özçivit ile başrolü paylaştınız. Aslında bu diziye müziklerini yapmak üzere dahil olacakken, başrolde oynadınız. Nasıl oldu?

Evet aynen, birçok ünlü markanın ve firmaların projelerinin müziklerini ve ses tasarımlarını yapıyorum. Hemen hemen her projede yönetmenlerimiz oyunculuk konusunda çok yetenekli olduğumu söylerlerdi ve kesinlikle oyunculuk da yapmamı istedikleri için direkt kamera önüne atarlardı beni… Baba ocağı dizisi de projenin cast direktörü Latif Akgedik ve sonrasında yönetmenlerimizin ve yapımcımızın benim oyunculuğumu keşfetmesiyle başladı... Ve başrol olarak dizide yer almaya başladım.

Ege Life | SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

Dijital platformların popüler olmasıyla birlikte dizi ve film sektörü artık TV ile sınırlı kalmıyor. 3 saatlik diziler artık 40-50 dakikaya kadar düştü. Dijital platformların bu duruşu ve yeni dizi kültürü hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Yani iyi mi kötü mü bilemiyorum. Fakat insanların özgürce, sansür yemeden, rahat bir şekilde izlemek istedikleri dizileri dijital platformlarda izlemesi, bence çok güzel bir şey. Anında ulaşabilmeniz ve saat sınırlaması olmaması bence çok güzel. Dünyadaki TV sektöründe ve dijital platformlardaki birçok dizi, artık çıtayı zirveye taşımış durumda, biz ülke olarak çok iyi projeler üretebiliriz. O kültürün içine girmeyi başarabiliriz, inanıyorum çünkü çok çok yetenekli senaristlerimiz ve yönetmenlerimiz var. Bence bir 10 sene içinde Türkiye bu konuda çok başarılı olacak ve adından söz ettiren büyük projelere imza atacaktır…

Ege Life | SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

Çok ufak yaşta müzikle tanışmışsınız, oyunculuğun yanı sıra aranjörlük yapmaya da devam ediyorsunuz. Sizin için müzik nedir, tanımlar mısınız?

Müzik artık benim için yemek yemek, su içmek, nefes almak gibi bir şey; başucum dahil her an notalarla yaşıyorum. Dünyaya gözlerimi açtığım andan itibaren seslere karşı olan hevesim ve her şeyi ayrıntılı duyabilmem beni aranjör olmama kadar itti. Ve yıllardır bu işten ekmek yiyorum.

Ege Life | SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

Şarkılarınızın hepsi birbirinden başarılı. Dinleyiciyle o özel bağı nasıl kuruyorsunuz?

Mümkün olduğunca kaliteli olmasına ve dinleyicinin yıllar sonra da dinlediğinde zevk almasını istediğim şarkılar olmasına dikkat ediyorum... Ve beni takip eden dinleyicimle mümkün olduğunca sosyal hesaplarımda yakın olmayı, onların görüşlerini almaya dikkat ediyorum.

 

“HER PROJE İÇİN FARKLI BİRİSİ OLMAK HOŞUMA GİDİYOR”

 

Oyunculuk yapmak size neler hissettiriyor?

Farklı karakterleri yaşamak ve onu izleyiciye taşımak bence olağanüstü güzel bir durum ve her projeyi izlediğimde farklı bir adam olmak çok hoşuma gidiyor.

 

“DİJİTALLEŞME MÜZİĞİ BİTİRDİ”

 

Birçok müzisyen gibi siz de YouTube'da sevenlerinizle buluşuyorsunuz. Müziğin daha kolay bir şekilde dinleyiciyle buluşup, dijitalleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yani nasıl düşünebilirim bilmiyorum. Her şey parayla olmuş. Müzik tamamen bitmiş ve kimsenin umurunda olmayan kirli bir dünya hâline gelmiş durumda, tüm dijital platformlarda bir tuşla dinleme satın alınabiliyor ve parayla listelere girilebiliyor. Bence dijitalleşme müziği bitirdi ve bu şekilde devam ederse durum vahim. Youtube, “Selim Gülgören müzik yapım” kanalından yepyeni projelerimi takip edebilirler.

Ege Life | SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

Koronavirüsün tüm dünyayı ve ülkemizi etkisine aldığı günlerde siz de Covid-19 virüsüne yakalandınız. Bu dönemde yaşadıklarınızdan bahseder misiniz?

13 Gün beni çok sağlam bir şekilde süründürdü, Bir hastane bir ev, çok yordu diyebilirim. Baş ağrılarıyla hayatımda uyumadığım kadar günün 18 saati uyudum. Hastalığı atlatmama rağmen halen bazen ayak ağrılarım olmuyor değil. Hayatını kaybeden herkese Allahtan rahmet ve hasta olan tüm vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Zor bir hastalık.

 

DÖNEME GÖRE ŞEKİLLENİYORUZ”

 

Dizi ve Film sektörü zamanla değişen ve durmayan bir sektör. Bu sektörün içinden bir isim olarak anı yakalamak için neler yapıyorsunuz?

Mümkün olduğunca menajerim Çağlar Tavşanoğlu ve ekibim ile hareket ediyor, tüm planlamaları onlarla yapıyor ve öyle hareket ediyorum. O dönemde ne oluyorsa biz de ona göre hareket ediyoruz. Döneme göre şekilleniyoruz ve stratejimizi bu şekilde oluşturuyoruz. Gelen teklifleri titizlikle inceleyerek değerlendiriyoruz.

Ege Life | SELİM GÜLGÖREN “Dünyaya Gözlerimi Açtığım Andan İtibaren Seslere Karşı Hevesim Var”

Yeni projeleriniz var mı? Sizi yakın bir zamanda yeni bir dizide görecek miyiz?

Görüşmelere başladık bize uygun ve gerçekten içinde başarılı olabileceğimize inandığımız ilk projede sizlerin karşısında olacağız. Şu an yaz aylarında başlayacak birkaç proje ile alakalı konuşmalar sürüyor. Ayrıca bir dijital platform için de program çalışmamız var. Daha net bilgileri işler kesinleştikçe benim veya menajerimin sosyal medya sayfalarından öğrenebilirsiniz.

 

“ÇOK ÇALIŞMAK, DAHA ÇOK ÇALIŞMAK”

 

Bu işe yeni başlayan ve oyunculuk konusunda kendisini geliştirmek isteyen genç okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Çok çalışmak, Çok çalışmak, daha çok çalışmak ve bolca proje izlemek diyeceğim. Ayrıca doğru kişilerle çalışmalarını tavsiye ederim. Genç adaylar için doğru kişileri bulmak her ne kadar zor olsa da adımlarını dikkatli ve iyice araştırarak atmalarını öneririm.

Son olarak sevenleriniz ve Ege Life Dergisi okuyucuları için neler söylemek istersiniz?

Çok sevdiğim bir dergide sizlerin sorularına cevap vermek benim için onurdur. Sizlere ve okurlarınıza sağlıklı huzurlu ve pandemisiz günler dilerim...

  • Dilara İlayda ÖZSOY

Yorumlar

Yorum Yap

500