BURÇLAR - NAZLI TOSUNOĞLU "Sadakat Benim İçin Önemlidir"

RÖPORTAJ |  || BURÇLAR - NAZLI TOSUNOĞLU
01 March 2022

BURÇLAR - NAZLI TOSUNOĞLU "Sadakat Benim İçin Önemlidir"

  • 01 March 2022
  • 1195 Görüntülenme
  • YORUM

Röportaj: Dilara İlayda Özsoy

Fotoğraf: Ece Oğultürk

 

BURÇLAR” Filmi, Sizi Güldürmeye Geliyor

Artık herkesin astrolojiye ilgi duyduğu bugünlerde, sizi doyasıya güldürecek, gülmekten karnınızı ağrıtacak bir filmin oyuncularıyla konuştuk. Ve karşınızda Burçlar filmi…

İlgi çeken kadrosuyla ve güncel esprileriyle herkese hitap eden romantik komedi “Burçlar” izleyicilerle, filmin oyuncularıysa Ege Life okurlarıyla buluşuyor! Hem usta oyuncular hem de film hakkında tüm merak ettikleriniz röportajımızda…

Nazlı Tosunoğlu'nu uzun süredir ekranlarda komik karakterlerde izliyoruz. Peki gerçek hayatta Nazlı Tosunoğlu nasıl biri?

Yakın çevrem; komik eğlenceli ve heyecanlı biri olarak tanımlar beni.

İnsan zaten kendisi için "ben şöyleyim, ben böyleyim diyemez, karşısında ki kişi bunu tanımlayabilir ancak.

Heyecanlı, etrafında olan bitenlere karşı ilgili ve sadık bir insan olduğumu söylerler. Gerçekten de sadakat benim için önemlidir. 30 senedir aynı berbere giderim mesela, aynı balıkçıdan alışveriş yaparım. Bütün esnafın tek tek isimlerini bilirim. Kıymet veririm insanlara.

 

"KARİYER PLANI YAPMAYAN BİR NESİLİZ"

 

Kariyeriniz amatör tiyatrolarda başlamış ve daha sonra kamera karşısına geçmişsiniz. Kariyerinizde nasıl bir yol izlediniz?

Bizler "kariyer" planlaması nedir bilmeyen bir nesiliz. Gelişine yaşadık ve çalıştık.

Televizyon ve sinema uzak durduğumuz hatta "aa ne ayıp" dediğimiz alanlardı. Sadece tiyatro hedefliyorduk. Özel kanalların devreye girmesiyle tiyatroculara ilgili ve alaka arttı böylece tercih edilir olduk. Kısacası kariyer planı yapmadık; olaylar böyle gelişti.

 

Senelerdir Arka Sokaklar dizisinde Nazike karakterini canlandırıyorsunuz. Yıllarca aynı karakteri canlandırdığınız için, bu karakter sizinle benzerlik göstermeye başladı mı?

Bu çok tuhaf bir soru. Mesleğim oyunculuk. Bunu meslek olarak yapıyorum, Eğer etkisi altına girersem aklımdan zorum var demektir.

Sürekli devam eden televizyon dizisi harici sinema ve tiyatroda da aktifsiniz. Çok yönlü olmayı nasıl başarıyorsunuz?

Biz oyuncular 3,2,1 denilince ona an’a ve duruma konsantre olur, bizden istenen sahneyi oynar ve stop! dendiği vakit o durumdan çıkarız. Radyonun düğmesini açıp kapamak gibi.

 

"BAŞAK BURCUNU OYNUYORUM"

 

Filmdeki karakterinizi okuyucuya anlatır mısınız?

Burçlar filminde başak burcunu oynuyorum. Başak burcunun eleştirel, titiz, biraz da ukâla yanlarını ortaya çıkarmaya çalıştım. Komedi çektiğimiz için olumlu yönlerinden ziyade bu hâllerini öne çıkartma yoluna gittim.

 

"GÖKYÜZÜ KARIŞIKSA YERYÜZÜ DE KARIŞIYOR"

Astroloji hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Astroloji benim için çok eğlenceli ve renkli bir alan. Hani fala inanma falsız da kalma derler ya. Ama şunu anladım ki gökyüzünde ne oluyorsa yeryüzünde de aynısı oluyor. Gökyüzü karışıksa yeryüzü de karışıyor ve tabii bizim hayatlarımız da.

 

"İNSANIN KADERİNE KİMSE MÜDAHALE EDEMEZ"

 

Burçlar, romantik komedi bir film olarak izleyiciyle buluşuyor. Burçların karakterler üzerindeki etkisini ve bir ilişkiye nasıl yansıdığını izleyeceğiz. Film hakkında sizin yorumunuz nedir?

İnsanın kaderine kimse müdahale edemez fikri çıkıyor. Kaderinizde ne yazıldıysa onun önüne geçemiyorsunuz. Sliding Doors diye bir film vardı; filmdeki baş karakter metroya yetişebilseydi ne yaşardı, yetişemeseydi ne yaşardı. 2 seçeneğin de sonuçları aynı çıkıyordu. Alın yazısı!

 

"11 ŞAHANE KADIN"

 

Sette yaşadığınız bir anıyı paylaşır mısınız?

11 şahane kadınla çalıştım Burçlar filminde. Hepsi farklı renklerde, hepsi farklı tınılarda 11 şahane kadın! Yaygaramızı şenliğimizi siz düşünün! Sabah karanlıkta sete geliyorduk ve on ikimiz de aynı anda muhabbete başlıyor, kahvaltı salonunu çınlatıyorduk. Hepimiz aynı anda konuşup birbirimizi anlayabiliyorduk. Zavallı yapımcımız ve zavallı yönetmenimiz... :) Sabırları için şükran duyuyorum onlara. :)

 

 

  • Dilara İlayda ÖZSOY

Yorumlar

Yorum Yap

500