CENK TEVET "Değişimim Sadece Kalbimin Sesini Dinleyerek Oldu"

RÖPORTAJ |  || CENK TEVET
01 February 2022

CENK TEVET "Değişimim Sadece Kalbimin Sesini Dinleyerek Oldu"

  • 01 February 2022
  • 1068 Görüntülenme
  • YORUM

Röportaj: Dilara İlayda Özsoy

 

Müziğe, sanata hayatını adamış biri. Şanslı olanların onunla çoktan yolu kesişmiş ve kendisinin müdavimi olmuşlar. Sahnede görenler onun ne kadar başarılı bir isim olduğunu daima dile getiriyorlar. Kim olduğunu merak ediyorsanız kendisi Mega Star Tarkan'ın kuzeni Cenk TEVET...

Cenk Tevet'ten bahseder misiniz?

Kadıköy'de büyüdüm, İstanbul âşığıyım. 20-25 senedir müzik yapmaya çalışıyorum, umarım becerebiliyorumdur. Marmara Üniversitesi Resim Bölümü mezunuyum, yazarak, çizerek, çalarak geçiyor ömrüm.

 

"DİNLEYİCİLERİN İSTEK ŞARKIYLA GECE KENDİLİĞİNDEN YOĞRULUYOR" 

 

Akustikhane'de çalıyorsunuz ve dinleyenler sizden övgüyle bahsediyor. Sizce sahnede nasılsınız?

Sahnede her şarkıyı her tarzı çalabiliriz; ancak kendi tarzımızla oynuyoruz, ağlıyoruz, gülüyoruz ve düşünüyoruz. En önemli özelliğimiz bir çalma listesinin olmaması. Her şey o anda gelişiyor isteklerle beraber. Dinleyiciyle, çamurdan heykele başlar gibi birlikte yoğuruyoruz. Gece sonunda heykel güzel olur kötü olur bilemiyoruz ama spontane olmasıyla gayet güzel oluyor. Bu sahne alışkanlıklarım sayesinde 20 senelik dinleyicilerim var. Sevenimiz de var sevmeyenimiz de. Herkesin canı sağ olsun ama bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Erken yaşta müziğe başlayan ilginiz sayesinde öğrenim hayatınızı ve kariyerinizi buna göre şekillendirmişsiniz. Kendinizi nasıl keşfettiniz ve geliştirdiniz?

Müziği keşfettim ama resimden asla vazgeçemedim... Hâlâ da yapıyorum, müziği özgür bırakmak istedim eğitimi almadım ama resmin eğitimini aldım. Kendimi geliştirip geliştirmedim bilmiyorum; ancak değiştiğimi kesinlikle söyleyebilirim. Değişimim sadece kalbinin sesini dinleyerek oldu.

 

Kariyerinizdeki kırılma noktasını ve bu noktaya nasıl ulaştığınızı anlatır mısınız?

On iki sene önce Okan Bayülgen’in programında, prime time zamanı saat 23:00’te sahneye çıkacakken rahmetli Fikret Hakan’ın benim çıkıp gitmem gerekiyor demesi üzerine saat 04:00’e kalmamdır. Diyeceksiniz ki bir televizyon programı bu kadar etkili olur mu o zamanlar o televizyon programını aynı anda neredeyse 15 milyon kişi izliyordu benim için bence çok önemliydi. Geçmiş ola gün ola sağlık olsun, her şeyde vardır bir hayır. Bu olay olmasaydı bu soruyu elbet bir gün cevaplayacaktım.

Gelecek projelerinizden bahseder misiniz?

Yaş 35 geçtik onu çok oldu. Gelecekten beklediğim daha çok kulağa, insana, kalbe en güzel şekilde dokunmak ama asla etik kuralları aşmadan.

 

  • Dilara İlayda ÖZSOY

Yorumlar

Yorum Yap

500