Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 |  || Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020
1 Ekim 2020

Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

  • 1 Ekim 2020
  • 508 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

Değerli sinema severlere zaman ve mevsim fark etmese de sinemaya gitmenin en güzel olduğu zamanlardan biri olan sonbahar kendini iyice hissettirmeye başladı. Tedbir ve mesafe ile sinemalara gideceğimiz bu ay vizyone birbirinden güzel yapımlar girmiş olacak. İzlemekten son derece keyif alacağınız bir kaç filmi sizin için seçtik!

 

 

Aile boyu izlemekten keyif alacağınız muhteşem bir animasyon filmi ay başında vizyona girecek. Evan Tramel'in yönetmenliğini yaptığı Düşler Ülkesi, her şeyin mümkün olduğu bir yer olan Düşler Ülkesi'ne gitmek için yola koyulan Barney Axle ve Scout'ın maceralarını konu ediyor.

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 2 Ekim 2020

 

Mendiller hazırsa yine ay başında Türk yapımı bir dram olan Azizler ile karşı karşıya olacağız. En başarılı oyuncuların yer aldığı filmde, orta yaşlarına gelmiş ve hayatından bunalmış olan Aziz’in hikâyesi anlatılıyor. Sevmediği bir işte çalışmaya mecbur olan Aziz’in, uzun süredir devam etmekte olan ilişkisi de can çekişmektedir. Ayrıca batan kız kardeşi de Aziz’in yanına taşınmıştır. Aziz bu sıkıntılı durumlardan kurtulmaya çalışırken yaşadıklarını konu alan filmin oyuncu kadrosunu Engin Günaydın, Binnur Kaya, İlker Aksum, Haluk Bilginer, Öner Erkan, Fatih Artman, İrem Sak, Gülçin Santırcıoğlu, Hülya Duyar, Göktuğ Yıldırım, Helin Kandemir gibi isimler oluşturuyor.

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 2 Ekim 2020

 

Bu ay dram ve aile-animasyon karışık gidecek gibi görünüyor. Yine ay başında vizyone komik mi komik bir animasyon filmi girecek. Eğitimlerine evden devam eden çocuklarımız için de son derece keyifli bir ay olacak. Troller Dünya Turu bir kabilenin üyesi olduklarını öğrenen iki kafadarın hikâyesini anlatıyor. Poppy ve Branch, kendilerinin dünya üzerindeki altı ayrı troll kabilesinden birinin üyesi olduklarını öğrenirler. Her bir kabile de funk, country, tekno, klasik müzik, pop ve rock gibi müzik türlerini temsil ediyordur. Hard-rock grubun üye olan Queen Barb babası King Trash'in yardımıyla, diğer tüm müzik türlerini yok etmek istiyordur. Böylece tüm dünyaya rock müzik hakim olacaktır. Dünyanın kaderi tehlikeli ellerde olup Poppy ve Branch'in birkaç arkadaşlarını yanlarına alarak Queen Barb'a karşı savaşmaları gerekecektir.

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 2 Ekim 2020

 

Vee o geliyor... Johnny Depp! Gözlerinizden kalpler çıkmaya başladıysa biraz filmden bahsedelim. Tarihi bir dramın başrolünü oynayacak olan aktör, Barbarları Beklerken filminde karşımızda olacak. Filmde, bir imparatorluğun sınır bölgesinde yaşayan bir hakim, emekli olacağı günü beklemektedir. Ancak onun hayatı, Albay Joll’un bölgeye gelip kendisinden bölgede yaşayan barbarların faaliyetlerini raporlamasını istemesiyle bambaşka bir hal alır. Araştırmalara başlayan adam, imparatorluk askerlerinin barbarlara işkence edip onları öldürdüğüne tanık olur. Gördükleri hakimin, imparatorluğa olan sadakatini sorgulamaya başlamasına neden olur.

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 9 Ekim 2020

 

Aksiyon, gerilim ve polisiye tutkunları için bu ay elbette boş geçmedi. Ava, güzeller güzeli bir suikastçının hikâyesini konu ediniyor. Güzelliğinin ardında büyük bir sır saklayan Eve, göründüğünden çok daha tehlikeli biridir. Genç kadının ona bakanlardan sakladığı başka biri yüzü vardır. Eve aslında bir suikastçıdır. Para karşılığında suikastler düzenleyen genç kadın, yüksek profilli, iyi para getiren işler için bütün dünyayı dolaşarak cinayetler işlemektedir. Yaşam tarzı şu an için ona iyi getiriler sağlamıştır ancak aldığı son işle birlikte her şey değişecektir. Eve'in son görevi hiç ummadığı şekilde ters gider. İşin geldiği son noktada Eve, kendini kaçmak zorunda bulur. Artık Eve bütün yeteneklerini hayatta kalabilmek için kullanmak zorunda kalacaktır...


Jessica Chastain’in Eve karakterine hayat verdiği filmin yönetmen koltuğunda Duyguların Rengi ve Trendeki Kız filmlerinden hatırladığımız Tate Taylor oturuyor. Senaryosunda Matthew Newton’ın imzasının bulunduğu filmin kadrosunda Colin Farrell, John Malkovich, Falk Hentschel, Diana Silvers, Geena Davis gibi isimler yer alıyor.

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2020

 

Bu ayın en güzel korku filmlerinden biri Nia DaCosta'nın yönetmenliğiyle geliyor. Şeker Adam'ın Laneti bu sezonun en güzel filmlerinden biri olmaya aday gibi duruyor. Film, Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikâyesini konu ediyor. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2020

 

Bir diğer korku filmi de Türkiye'den geliyor. Türk yapımı Ceberruh göğsümüzü kabartacak gibi görünüyor. Ay ortasında vizyona girecek filmde, kamp tutkunu olan 5 yakın arkadaş, daha önce görmedikleri bir yerde tatil yapmaya karar verir. Yeni kamp alanları, önceden tercih ettikleri yerlere göre oldukça farklıdır. Grubun kamp yapacakları alanda 1 sene önce bir grup vahşice öldürülmüştür. Kamp alanı hakkında öğrendikleri ekibi huzursuz etse de tatillerini yapmaktan vazgeçmezler. Son anda 5 kişilik gruba yabancı birinin dahil olması ise işlerin karışmasına neden olur. Grubun tatilleri daha öncekiler gibi güzel mi geçecek yoksa tatilleri kabusa mı dönecektir?

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2020

 

Fantastik bir gerilim filmi bu ay vizyona girecek, Azize. Korku filmlerinin fantastik olması sizce de hikâyeyi oldukça ileriye taşımıyor mu? Azize, dindar bir hemşirenin hikâyesini konu ediyor. Maud, yaşadığı travmanın ardından kendisini dine adayan genç bir hemşiredir. Maud, kanser nedeniyle perişan bir halde olan Amanda adındaki eski bir dansçı ile ilgilenmekle görevlendirilir. Bu süreçte Amanda’nın evinde kalmaya başlayan Maud, hasta kadın ile arasında farklı bir bağ kurar. Çok geçmeden Maud, Amanda’nın ruhunu kurtarmaya karar verir ve bunu saplantı haline getirir. Ancak kendi karanlık geçmişi peşini bırakmayacaktır.
 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

 

İlk Gösterim Tarihi: 23 Ekim 2020

 

Tarihimizin en şanlı zaferlerinden biri olan Malazgirt Savaşı'nın anlatıldığı Malazgirt 1071, yine ülkemiz yapımı ile izleyicinin beğenisine sunulacak. En sevdiğimiz oyuncularla bu ruhu yeniden yaşayacağımız film, Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı'nın hikâyesini konu ediyor. İlk defa beyaz perdeye taşınan Malazgirt Savaşı'nı anlatan Malazgirt 1071, yerli savaş filmleri algısını değiştirmekte iddialı. Yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu'nun oturduğu filmin oyuncu kadrosunda; Vildan Atasever, Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran gibi isimler yer alıyor.

 

Ege Life | Ekim Ayı Vizyon Seçkisi 2020

İlk Gösterim Tarihi: 29 Ekim 2020

 

İyi seyirler!

 

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500