Modanın Dünya Çapında En Etkili İsimleri

 |  || Modanın Dünya Çapında En Etkili İsimleri
14 Nisan 2017

Modanın Dünya Çapında En Etkili İsimleri

  • 14 Nisan 2017
  • 501 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Moda, zamanla değişir ve kültürün cazip ya da uygun gördüğü şeyleri yansıtır. Ünlüler, modeller, tasarımcılar, stilistler ve en büyük mağazaların CEO'ları moda trend belirleyicileridir. Bu liste, moda endüstrisinde en etkili kişilerin bazılarını içeriyor. rankers.com'da yapılan ankette milyona yakın kullanıcıdan en çok etkilendikleri kişiyi seçmeleri isteniyor. Modacılar, tasarımcılar ve modeller için bu listeye göz atın, ilham alın ve harika görünün. Sizin için listeden birkaç ismi seçtik... Bakın listede kimler kaçıncı sırada yer ediniyor!

Audrey Hepburn

Listenin ilk sırasında bulunan İngiliz aktris, her zaman insancıllığı ve güzelliği ile tanındı. Bir film ve moda simgesi olarak tanınan Hepburn, Hollywood'un Altın Çağı boyunca aktifti. Pek çok markanın ilham kaynağı olmayı başaran Hepburn, tüm zamanların en doğal güzel kadını olarak ödüllendirildi.

Michael Jackson

Listenin beşinci sırasında bulunan Michael Joseph Jackson, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, plak üreticisi, dansçı ve aktördü. Popun Kralı olarak adlandırılan Jackson’ın müzik ve dansa olan katkısı, kamuya açık kişisel hayatıyla birlikte, onu 40 yılı aşkın bir süredir popüler kültürde küresel bir figür haline getirdi. Müzik dünyasına kardeşleri Jackie, Tito, Jermaine ve Marlon'u 1964'te Jackson 5'in bir üyesi olarak katıldı ve solo kariyerine 1971'de başladı. Ne yazık ki 2009 yılında hayatını kaybetti.

Chanel Coco

Listede on dördüncü sırada karşılaştığımız Gabrielle Bonheur Chanel, Fransız moda tasarımcısı ve Chanel markasının kurucusuydu. Paul Poiret ile birlikte Chanel, kadınları, ‘kadın silueti’ kısıtlamalarından özgürleştirmek ve sportif bir şıklığın kabulünü yaygınlaştırmak istedi. Çok üretken bir moda yaratıcısı olan Chanel'in etkisi couture kıyafetlerinin ötesine geçti. Tasarım estetiği takı, çanta ve tüm moda kollarında önemli yer buldu ve ilham kaynağı oldu.

Christian Dior

Chanel’den çok az bir farkla bir alt sırada gördüğümüz Christian Dior, dünyanın önde gelen moda evlerinden Christian Dior'un da kurucusu olarak tanınan Fransız moda tasarımcısıydı. 52 yaşında hayatını kaybetmesiyle, markası el değiştirmiş ancak moda üzerindeki etkisini kaybetmemiştir.

Valentino

Valentino olarak bilinen Valentino Clemente Ludovico Garavani, bir İtalyan moda tasarımcısı ve Valentino markasının kurucusudur. Günümüzde modaya öncülük etmekte olan marka listenin 22. sırasında yer buluyor.

Catherine Middleton

Catherine, Cambridge Düşesi, Cambridge Dükü Prince William'ın karısıdır. İyi bir eğitim ve aileden gelen düşes modaya pek çok zaman öncülük etmiş zarif ve şık tarzıyla bilinmektedir. Middleton listede 23. sırada yer alıyor.

Madonna

Madonna Louise Ciccone, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, aktris ve iş kadınıdır. MTV'de bir fikstür haline gelen müzik videolarında sınırları zorlayarak popülerlik kazandı. Madonna hem müziğini hem de imajını herkese ispatlamış olup, ilham kaynağı olmayı da başarmıştır. Kraliçe listenin 66. sırasında yer alıyor.

Çeviren ve Hazırlayan: Damla KILINÇ

Kaynak: http://www.ranker.com


Yorumlar

Yorum Yap

500