Yeni Normal Modası

MODA |  || Yeni Normal Modası
01 Temmuz 2020

Yeni Normal Modası

  • 01 Temmuz 2020
  • 160 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ülkemiz de tüm dünya ülkeleri gibi Koronavirüs ile mücadele ediyor. Mart ayından bu yana savaştığımız bu virüsü yenmemizde önemli rol oynayacak bazı tedbirlerimiz var. Bu tedbirleri asla elden bırakmadan yaşamımızı sürdürmeye devam edeceğimiz bir süreç Haziran ayında başladı; normalleşme. Peki normalleşme sürecinde yeni normal modası nasıl olacak? Hayatımızda mutlaka bulundurmamız gereken eldiven, maske ve siperlikler de modaya uyum sağlayacak mı derseniz cevabımız elbette evet! Yeni normalde hayatımıza girecek her şeyin de bir modası olacak. Gelecek güzel günlerde hiçbirine ihtiyaç duymayacağımız bir normal hayalimizle içeriğimizde sizler için bazı koruyucu ekipmanlar derledik.

 

  1. Maskeler

Ege Life | Yeni Normal Modası

Koronavirüs ile mücadelemizde en yakın dostumuz maskeler olacak. Maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak birinci kuralımız. Ancak hala dışarıya çıkmak eskisi kadar güvenli değil. En önemli hatırlatmamız da maske tek başına yeterli değil. Maskeniz takılı olsa dahi sosyal mesafenizi korumayı ihmal etmeyin. Peki günümüz modası yeni normale uyum sağlarken boş durdu mu? Asla! İşte karşınızda tüm kombinlerinize renk katacak en tasarım maskeler.

 

2. Siperlik

Ege Life | Yeni Normal Modası

Belki her zaman ihtiyaç duymayacağınız ama tam koruma için büyük önem arz eden siperlikler düşündüğünüzde oldukça iyi duruyor. Tarz görünümünüze koruma eklemek istediğinizde ise siperlikler imdadınıza yetişiyor. Siperliklerinizi kısa zaman aralıklarında bir dezenfektan ya da sabunlu su ile temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Tabii ki maske yine ihmal edilmeyecek.

 

3. Maske Aparatları

Ege Life | Yeni Normal Modası

Hepimizin maske ile tanıştığı ve alıştığı bu dönemde, maskelerin getirdiği bazı problemler de ortaya çıktı. Kulaklarınızın acıması, nefessiz kalmak ve boğucu bir sokak yürüyüşü bunlardan bazıları. Nefessiz kalmamak için mecbur olmadıkça toplu bulunulan ortamlarda bulunmamanız en önemli tavsiyemiz olacak. Ancak ortaya çıkan diğer problemler için çözüm gecikmedi. Sağlık çalışanlarının önceden de kullandığı maske takma aparatları hayatınızı kurtarmaya geliyor. Maske aparatı ile kulak acılarınızın önüne geçebilirsiniz.

 

4. Eldiven

Ege Life | Yeni Normal Modası

Eldiven kullanmayı bilmeyen bir toplum olduğumuz gerçeği ne yazık ki kaçınılmaz. Sağlık çalışanlarımızın takımından kullanımına kadar pek çok dikkat ettiği nokta var. Ancak hepimizin bu noktalara dikkat etmediğini biliyoruz. Özellikle eldivenli elimizle her şeye temas ettikten sonra aynı yerlere eldivensiz de temas ediyoruz. Eldivenli elinizle asla kişisel eşyalarınıza dokunmayın. Bir elinize eldiven takarak o eli kirli el yani kirli yüzeylere temas edilen el yapmak da bir çözüm olabilir. Ancak virüsten korunmanın en sağlam yollarından biri sık sık ellerinizi su ve sabun ile yıkamak.

 

5. Siperlikli Şapkalar

Ege Life | Yeni Normal Modası

Yeni normal modasının en yeni icatlarından biri ise siperlikli şapkalar. Bu şapkalar ile tarzınızdan ödün vermeden korunmanız da mümkün olacak. Şimdilik çok karşımıza çıkmasa da kendi yöntemlerinizle de bu şapkalardan yapabilirsiniz.

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500