İyi ki Öğretmen Oldum!

 |  || İyi ki Öğretmen Oldum!
1 Kasım 2018

İyi ki Öğretmen Oldum!

  • 1 Kasım 2018
  • 508 Görüntülenme
  • 0 YORUM


İyi ki Öğretmen Oldum!


Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlerimizin günü, 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm öğretmen ve eğitmenlerimize kutlu olsun! Öğretmenlik mesleğini icra eden ve etmek isteyen herkesin, her zaman iyi ki öğretmen oldum dediğini biliyoruz. İçtenlikle ve mesleğini severek yapan her öğretmene “İyi ki öğretmen oldum!” dedirten şeyler elbette var! Biz de sizler için öğretmenlerimizi en çok mutlu eden şeyleri derledik. 

“Öğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” 
M. Kemal Atatürk


1. Anne kucağından ayrılıp, öğretmenine sarılan minikler

İlkokul çağındaki öğrenciler okula başladıkları günden itibaren öğretmenlerine farklı bir bağlılık beslemeye başlıyor. Bu arada kurulan sıcacık bağ, o masum ve saf sevgi öğretmenlere bir kez daha iyi ki öğretmen oldum dedirtiyor!


2. ‘Ben de öğretmen oldum.’ diyerek yıllar sonra karşısına çıkan öğrenciBelki de okuma yazma öğrettiği öğrencisinin karşısına, yalnızca öğretmenlik değil, hangi meslekle olursa olsun, ‘ben meslek sahibi oldum’ diye çıkan ve öğretmenini unutmayan öğrencinin verdiği o inanılmaz his! Başka bir şey söylemeye gerek yok...


3. ‘Sizin Sayenizde’ diyen veliler
Öğrencilerin karakter gelişiminde önemli rol oynayan öğretmenlerin, bu gelişime pozitif fayda sağladıkça velilerden aldıkları güzel tepkiler, küçük duygusallıklara yol açarak, gurur dolu göz yaşlarına sebep oluyor!


4. Önemli günlerde sınıfa yığılan çiçeklerMiniklerin bahçeden kopardığı bir papatyanın bir öğretmeni ne kadar mutlu ettiğini tahmin edebiliyor musunuz? Bu küçük melekler öğretmenlerinin onlara aslında ne verdiğini iç güdüsel olarak o kadar iyi biliyorlar ki! 

5. Sınav kâğıtlarında gördüğü güzel notlar
Bir öğretmen için öğrencilere kattıklarının geri dönüşünü almak ayrıca önemli bir etken. Kendi verimliliğini beslerken, çocukların bir şeyler öğrendiğini görmek elbette öğretmenlerimizin yanaklarını pembeleştirmeye yetiyor!


6. Öğrenmeyi bekleyen kocaman gözler Öğretmenlerimiz, canımız, bizi yetiştiren ikinci ailemiz, bizleri öğrenmek için hevesle beklerken görünce elbette oldukça duygulanıyor. Kendilerini de son derece heyecanlandıran bu durumda öğretmenler, daha büyük bir şevkle ders anlatıyor. 


7. Saygıda kusur etmeyen öğrenciler
Öğretmenlerimizin hayatımızdaki yerini düşündüğümüzde, mesleğin kutsallığı sebebiyle oldukça büyük saygıyı hakkediyorlar. Bugün olduğumuz yerlere gelmemizdeki en temel unsur olan öğretmenlerimiz bize saygıyı, sevgiyi, çalışkan olmayı ve tabi ki  geleceği öğrettiler. Öğretmenlerimizi bir gün değil her gün sayalım ve analım! 


Hazırlayan: Damla Kılınç 

Yorumlar

Yorum Yap

500