IŞIL AYMAN “Müziğin İçinde Büyümüş ve Kendi Müzik Dünyasını Kurmakta Olan Bir Genç Kız”

 |  || IŞIL AYMAN  “Müziğin İçinde Büyümüş ve Kendi Müzik Dünyasını Kurmakta Olan Bir Genç Kız”
01 Aralık 2021

IŞIL AYMAN “Müziğin İçinde Büyümüş ve Kendi Müzik Dünyasını Kurmakta Olan Bir Genç Kız”

  • 01 Aralık 2021
  • 244 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Dilara İlayda Özsoy

Müziğin içine doğmasıyla erken yaşta müzik dünyasında başarılara imza atan Işıl Ayman ile konuştuk. 16 yaşında olan Ayman, Z kuşağının popüler temsilcisi ve herkesin beğenisini kazanarak isminden sıkça bahsettirmeyi başarıyor. İdeallerinden, kariyerinden ve geleceğinden bahseden Işıl Ayman sevenlerine ve okuyucularımıza içten bir söyleyişi okuma fırsatı tanıyor.

 

Işıl Ayman'ı sizden dinleyebilir miyiz?

Tabii ki. Işıl Ayman müziğin içinde büyümüş ve kendi müzik dünyasını kurmakta olan bir genç kız. Müzisyen bir aileyiz. O yüzden müziğin içinde büyüdüm. 2005 doğumluyum, 6 yaşımdan beri piyano ve 2017’den beri de gitar çalıyorum. Kendi şarkılarımı yazıyorum ve bir süredir onları heyecanla dinleyicilerimle paylaşıyorum.

 

AİLEMİN DESTEKLERİNİ HİSSEDERKEN BİRLİKTE ÜRETİYORUZ”

Ege Life | IŞIL AYMAN  “Müziğin İçinde Büyümüş ve Kendi Müzik Dünyasını Kurmakta Olan Bir Genç Kız”

12 yaşında YouTube kanalınızı açıp coverlarınızı paylaşmaya başlamışsınız. Aileniz her zaman destekçiniz olmuş... En baştan bugüne dek nasıl ilerlediniz, aileniz ve çevreniz sizi nasıl yönlendirdi?

Youtube'a başlamak baştan aşağı bir deneyimdi benim için. Her hafta bir video hazırlama disiplini, her hafta mikrofonun ve kameranın karşında olmak o yaşımda yaşayabileceğim en geliştirici şeylerden biriydi. Videolar seneler geçtikçe geliştiğimi ve büyüdüğümü görmeye yetiyordu ve bu da çok büyük motivasyondu bana. Motivasyona ihtiyacım vardı doğrusu… Yaşıtlarım parktayken, oyun oynarken ben enstrümanımın başında, stüdyoda, kayıtta, konserde ya da müzikle ilgili bir yerdeydim hep. Hala öyle, ödün vermem gereken çok durum oluyor ama böyle bir hayatta büyümekten dolayı olsa gerek, oturunca sıkılıyorum; iyi geliyor stüdyoda olmak, üretmek, şarkılar yazmak ve paylaşmak. Zaten büyük ihtimal tam bu sebepten pandemide herkes eve kapanmışken biz stüdyoya kapandık. Bestelerimin üzerine çalıştık, onları yayınlamaya başladık, yeni şarkılar yazmaya başladım… Ailemin bana her zaman destek olduğunu bilmek ve görmek çok güzel. Onlarla beraber çalışmak her zaman eve iş getirmek gibi ama beraber çok vakit geçiren bir aileyiz ve hem destek oluşlarını hissetmek hem de beraber yeni şeyler üretebilmek, hayallerimiz ve müzik konusunda aynı dünyayı ve dili konuşabiliyor olmak çok özel bir durum.

 

“ENERJİMİZİN UYACAĞI, POZİTİF BİR PROJEDE OLMAK ÇOK İSTERİM”

Ege Life | IŞIL AYMAN  “Müziğin İçinde Büyümüş ve Kendi Müzik Dünyasını Kurmakta Olan Bir Genç Kız”

İsminizi çok güzel iş birlikleriyle duyuyoruz. Çağan Şengül ve Saki Çimen ilk akla gelen isimler. Sizin iş birliği yapmak istediğiniz başka isimler var mı?

Ekip ruhunu seviyorum o yüzden iş birliği yapabildiğim projelerin içinde olmak beni heyecanlandırıyor. Enerji uyumu bence dünyanın en önemli şeylerinden biri o yüzden ekip olarak enerjimizin uyacağı, pozitif bir projede olmak çok isterim. Rengarenk Ormanlar’a gelirsek; gerçekten rengarenk bir süreçti. Çok hızlı ve akışta gelişti her şey. Çağan inanılmaz güzel bir beste yapmış, ilk dinlediğim günden beri ruhuma dokunan bir şarkı Rengarenk Ormanlar. Saki Çimen de o kadar güzel dokunuşlar yaptı ki şarkıya sanki bir puzzle ın içindeymişiz gibi her şey olmak istediği yeri buldu ve yerleşti oraya.

 

“EN SEVDİĞİN HİKÂYENİN FİLM OLMASI GİBİ BİR ŞEY ŞARKI YAZMAK”

 

Müziğinizi nasıl yorumluyorsunuz?

Bizim evde ayrım yapılmadan her müzik türü dinlenir. Küçükken bunun çok özel ve güzel olduğunun o kadar da farkında değildim doğrusu :) ama büyüdükçe bu durum çok ilgimi çekti. Kendi sevdiklerimi bir kenara ayırmaya başladım. Zamanla gelişti müziğim, hâlâ da gelişiyor.

Özellikle şunu söyleyebilirim. Ben hep duygularıma göre müzik dinlerim, yaşadığım yepyeni bir duygu beni yeni şarkılar keşfetmeye sürükler hep. O yüzden kendi müziğimi yorumlarken, duygularımız konuşuyor diyebilirim aslında. Bazen gördüğüm, bazen dinlediğim, okuduğum bazen de yaşadığım şeyler bir hikâye yaratıyor ve müzikle birleşip yeni bir şarkı çıkıyor ortaya. En sevdiğin hikâyenin film olması gibi bir şey şarkı yazmak.

Ege Life | IŞIL AYMAN  “Müziğin İçinde Büyümüş ve Kendi Müzik Dünyasını Kurmakta Olan Bir Genç Kız”


Genç yaşınıza rağmen başarılı bir kariyeriniz mevcut. Gelecek dönemden ve hayallerinizden bahseder misiniz?

Teşekkür ederim öncelikle. Kendi şarkılarımı yazmaya ve paylaşmaya devam edeceğim bir süreç beni bekliyor gibi. Ayrıca bu ara sahnede olabilmek çok istiyorum. Umarım en kısa zamanda sahnelerde buluşuruz.

Son olarak dinleyicileriniz ve Ege Life okuyucuları için neler söylemek istersiniz?

Öncelikle iyi ki varsınız. Genç müzisyenlere destek olduğunuz için teşekkür ederim. Hayal etmek ve gerçekleştirmek için çok emek veriliyor. Çiçeklerle dolu ve güneşli bir yol bizi bekliyor ama bu yağmur yağmayacağı ya da önümüze bir taş çıkmayacağı anlamına da gelmiyor. O yağmur da yağıyor o taşa da takılıyorsunuz ama bunlar komple bir bütün. Yolun sonundaki başarı her şeye değer. Kendimize inanıp, sevdiğimiz şeyleri yapalım ve doğru yolda olduğumuzdan eminsek biraz da teslim olalım akışa. Her şey gönlümüzce olsun. Sağlıklı ve müzik dolu günlere…

  • Dilara İlayda ÖZSOY

Yorumlar

Yorum Yap

500