Gömlekle Tarz Olmanın 7 Yolu

 |  || Gömlekle Tarz Olmanın 7 Yolu
1 Ekim 2017

Gömlekle Tarz Olmanın 7 Yolu

  • 1 Ekim 2017
  • 520 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Modanın en rahat parçalarından olan gömlekler, bahar aylarının vazgeçilmezi olmaya yaz sonlarından itibaren başlıyor. Bu sonbahar için dolabınıza eklediğiniz birbirinden şık, birbirinden tarz gömleklerinizi nasıl kombinleyebileceğinizi konusunda kafanız karışabilir. Çünkü gömlekler son derece çok yönlü ve her yola gelir. Bol, ince, kot, şık ve düğmeli gömleklerle tarz olmanın yollarını keşfetmek için buyurun yazımıza!


1- Büyük Beden Gömlek ve Denim ŞortBu görünüm son derece zahmetsiz ve rahat. Sahile, kafeye ve hatta alışverişe çıkmak için uygun bir kombin olacaktır. Hem tarz hem de iddialı bir kombin elde etmek için ise mutlaka aksesuarlardan faydalanın. Çanta tercihinizi büyük çantalardan yana kullanmanız etkili olacaktır.


2- Gömlek ElbiseGömlek elbise sezon boyu öyle çok kullanıldı ki, kış günlerinde çizme ile bile tercih edildi. Sonbahar boyunca da gömlek elbiseleri yeniden sahnede göreceğiz. Gerçek gömlek görünümü yakalamak için çok büyük beden bir gömlek edinebileceğiniz gibi, elbise olarak üretilmiş gömleklerden de edinebilirsiniz. Bu gömleklerle giyeceğiniz yağmur botları ve içine kalın çoraplar, gerçek bir sonbahar görünümü yaratacak!


3- Denim üzeri DenimBu sezonun en büyük trendlerinden olan denim üstü denim akımını kot gömleklerle sağlamak mümkün. Sayısız kot gömlek çeşidi bulabildiğimiz şu günlerde, bol ya da dar vücut tipinize uygun seçeceğiniz bir kot gömlek ile bol bir şort tercih edebileceğiniz gibi, dar bir kot benzer etkiyi yaratacaktır. Kot bir tulum giymiş gibi görünmemek adına kemer gibi küçük dokusal farklılıklar yaratmanız uygun olacaktır.


4- Şapka ve ÇoraplarlaKoyu renk bir şort ve biraz punk tavrınızı göstermek için zımbalı bir gömlek ile yapacağınız kombine, uzun çoraplar eşlik ettiğinde gerçekten çarpıcı bir görünüm ortaya çıkıyor. Tarzınızı ortaya koyacağınız bu kombin ile şapka tercih etmek kombini yıldızlaştırıyor!


5- Maskülen HavaGömleklerinizi, takım elbise, kravat, havuç pantolon ve belki yine şık bir şapka ile kombinleyebilirsiniz. Yaratacağınız maskülen havayı trençkotlarınız ve ayakkabılarınızla desteklemelisiniz. Şık stilettolar da bu görünüme feminen bir dokunuş sağlayabilir.


6- Kabarık Bir EtekDar bir gömlek kabarık bir etekle şık bir kombine dönüşebilir. Ayakkabı tercihinizde kullanacağınız hafif botlar görünümünüzü başka bir boyuta taşıyacak!


7- İş veya Klasik GörünümOfiste, şık bir yemekte, bir ödül töreninde hatta yakın arkadaşınızın söz gecesinde dar bir gömlek ve çarpıcı bir kalem etek her zaman sizi çok asil gösterecektir. Klasik bir görünüme kavuşacağınız bu kombini mutlaka şık bir ayakkabı ile desteklemelisiniz.


Çeviren ve Derleyen: Damla Kılınç

Kaynak: http://www.ranker.com

Yorumlar

Yorum Yap

500