Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz; 'Sosyal Alanları ile Donatılı Bir Tesis'

1 Şubat 2016

Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz; 'Sosyal Alanları ile Donatılı Bir Tesis'

  • 1 Şubat 2016
  • 539 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Batuhan ERSEK


Ege Life | Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz; 'Sosyal Alanları ile Donatılı Bir Tesis'


Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil ÖZ

"İlçemize sosyal alanları ile donatılı bir tesis kazandırmak istiyoruz."


İsmini yakınında bulunan Marmara Gölü'nden alan Gölmarmara, Manisa'nın küçük bir ilçesi. Gölmarmara'nın belediye başkanlığını 2014 yılından beri Kamil ÖZ yürütmekte. İlçenin ihtiyaçlarını bildiğini vurgulayan ÖZ, "Üniversite kazandırmak önce gelen hedeflerimizden biri bunu ilçemize kazandırmak için önümüzdeki aşamaları bir bir aşacağımıza inanıyorum" dedi.2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Belediye Başkanı seçildiniz. Bundan önceki siyasi geçmişinizden bahseder misiniz?
2014 yılından önce Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Siyasi yaşamım babamdan bizlere miras olarak kalmıştır. Bizler babamızın yolunu doğru bularak bu doğru yolda siyasi yaşamımıza devam ediyoruz.


2014 yılından bugüne kadar Gölmarmara'da ne gibi çalışmalarınız oldu?
2014 yılında
ilk belediye başkanlığına seçildiğim günden bu yana belediyenin borçlarını indirmeye yönelik çalışmalarımız oldu. İlçemize bağlı 21 mahallemizin temel ihtiyaçları olan 80.000m² kilitli parke çalışmaları ve Taşkuyucak, Değnekler, İhsaniye, Atatürk, İsmetpaşa mahallelerimize park çalışmalarımız yapıldı. Hacıveliler Mahallemiz'de Köy Konağı, Taşkuyucak Mahallemiz'de düğün salonu tamamlandı. Ozanca Mahallemiz'e hayırseverlerimizin destekleri ile kazandırılan camiinin etrafının çevre ve meydan düzenlenmesini tamamladık. İlçemize ve belediyemize katkı sağlayacak tarımsal sulamayı ve kum ocağı işletmesini belediyemize kazandırdık. Kum ocağı kurulum çalışmalarının son aşamasına ulaştık. Belediyemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yol süpürme aracı, çöp toplama aracı ve konteynerı hibe yoluyla kazandırdım. Manisa Valiliği'nden Fluence marka hizmet aracı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden  Fatih kamyon hibesi aldım. Şehir Stadyumu yenileme çalışmaları, Tarihi Şahuban Camii Restorasyon ve çevre düzenleme çalışmaları ve 200 öğrencilik yurt çalışmalarını başlattık.


Yaptığınız faaliyetlerin sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Şu ana kadar yaptığımız faaliyetlerde Gölmarmara Belediye
si'nin çalışma hızını arttırdık diyebilirim. Proje üretebilen bir belediye haline getirdik. İlçemize hükümet yatırımlarını getirmek için gece gündüz demeden çalışıyorum. Yaptığımız faaliyetlerin gün yüzüne çıkması benive ekibimi mutlu ediyor.Halkın taleplerine ve geri dönüşlerine de değinmek isteriz...
Belediyemiz halkımızın taleplerine ulaşmak için gerekli gayret ve çabayı göstermektedir. Belediyemiz imkanları çerçevesinde,ilçe halkımızın zaruri ihtiyaçları tarafımızca değerlendirilerek gerek biz gerek kaymakamlığımızca taleplerin karşılanmasında yardımcı oluyoruz.


Alt yapı faaliyetleri kadar kültürel faaliyetlere de önem veriyor musunuz?
İlçemiz tarımsal arazileri ile üzüm, zeytin, pamuk, tarhanalık biber, kavun, karpuz, domates
gibi birçok ürünün yetiştiği bir yerdir. Bizde geleneksel olarak düzenlediğimiz ismini de Gölmarmaramız'ın meşhur kavun ve karpuzundan alan 36 yıldır kutlanan Geleneksel Kavun Karpuz Festivali'dir. Temmuz sonu ağustos başı her yıl belediyemizce yapılmaktadır. Çiftçimizin yarışmalara, halkımızın konsere doyduğu güzel bir festivaldir.


Devam eden projeleriniz neler? Bitiţtarihi belli oldu mu?
Bizim şimdi hayata geçirmek istediğimiz Sağlık, Milli Eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlı
kları tarafından ihale edilecek hastane, otuz iki derslikli mesleki teknik lise, on iki derslikli imam hatip okulu, şu anda ihalesi ve hafriyat çalışmaları yapılan 200 öğrencilik yurt ve Şahuban Camii'nin çalışmaları devam etmektedir. 


Gelecek projeleriniz neler?
İlçemize sosyal alanları ile donatılı bir tesis kazandırmak istiyoruz. Kültür merkezi, düğün salonu kazandırmak istiyoruz. İlçemizin ihtiyaçlarını biliyoruz. Üniversite kazandırmak önce gelen hedeflerimizden biri, bunu ilçemize kazandırmak için önümüzdeki aşamaları bir bir aşacağımıza inanıyorum. Biraz zaman ve meşakkat isteyen bir durum oluğu için bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum.
Yorumlar

Yorum Yap

500