Usta Tiyatrocu Haldun Dormen 65. Sanat Yılını İzmirlilerle Kutluyor

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Usta Tiyatrocu Haldun Dormen 65. Sanat Yılını İzmirlilerle Kutluyor
10 Mayıs 2017

Usta Tiyatrocu Haldun Dormen 65. Sanat Yılını İzmirlilerle Kutluyor

  • 10 Mayıs 2017
  • 644 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Ege Life | Usta Tiyatrocu Haldun Dormen 65. Sanat Yılını İzmirlilerle Kutluyor


Duayen tiyatrocu Haldun Dormen, 65. sanat yılını muhteşem bir oyunla İzmirlilerle birlikte kutluyor.


Haldun Dormen'in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı ''Bir Zamanlar Gazinoda'' İzmir seyircisi ile buluşuyor. 89 yaşındaki Dormen, enerjisi ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor.


Haldun Dormen’in kaleminden çıkan ve aynı zamanda başrolünü de usta ismin üstlendiği oyunun prodüksiyonunu ise Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören ve tiyatronun ana kadrosu gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk kez İstanbul seyircisinin karşısına çıkan oyun, Tuncer Örs Organizasyon ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.


“Türkiye’ye Mâl Olmuş Oyuncular Yetiştirmek İstiyoruz”


Haldun Dormen’in 65. sanat yılında, böylesine önemli bir oyunu İzmirlilerle buluşturmanın onurunu yaşadıklarını belirten Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören "Dormen ekolünü yaşatmak ve Dormen Tiyatrosu gibi Türkiye'ye mâl olmuş oyuncular yetiştirebilmek amacıyla ilerliyoruz. Saygıdeğer Hocam Haldun Dormen'in yazdığı oyunu seyirci ile buluşturabilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz." diye konuştu.


Ege Life | Usta Tiyatrocu Haldun Dormen 65. Sanat Yılını İzmirlilerle Kutluyor


Öte yandan bu oyunun İzmir’e gelmesiyle birlikte, birçok tiyatro sanatçısının nail olamadığı bir durum daha gerçekleşiyor. Haldun Dormen, kendi adının verildiği Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde "Bir Zamanlar Gazinoda" oyununun İzmir prömiyerini yapıyor.


Oyunun Konusu:


Yıllar önce yaptıkları tüm oyunlarla izleyenleri kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhreti artık geçmişin tozlu sayfaları arasında kalmıştır. Geçmişte yaşanan tatsız bir olaydan dolayı bir gece yollarını ayırmışlar ve yıllarca bir daha asla görüşmemişlerdir. Fakat hiç beklenmedik bir anda gelen teklifle yeni bir proje için tekrar bir araya gelirler. Bakalım bu iki eski dost aralarındaki husumeti çözüp tekrar özledikleri o şöhrete kavuşabilecekler mi?


Yazan: Haldun Dormen

Yöneten: Ali Altuğ


Oyuncular: Haldun Dormen, Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal, Almıla Uluer, Caner Tör, Murat Terzi, Murat Buyruk, Cansel Şanlı, Ece Arlı, Başak Burcu Ceylan, Fatih Aslan


23 MAYIS 2017 - 20.30 - Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi

24 MAYIS 2017 - 20.30 - Hikmet Şimşek Sanat Merkezi

Yorumlar

Yorum Yap

500