"Sinemanın Görünmeyen Kahramanları"

4 Ocak 2017

"Sinemanın Görünmeyen Kahramanları"

  • 4 Ocak 2017
  • 680 Görüntülenme
  • 0 YORUM

"Sinemanın Görünmeyen Kahramanları"

Grand Pera Emek Sahnesi, “Sinemanın Görünmeyen Kahramanları” ödül törenine ev sahipliği yaptı.

Başta sinema olmak üzere, evrensel standartlarda kültür ve sanat aktivitelerine ortam sunan Grand Pera, Beyoğlu Belediyesi tarafından TÜRSAK Vakfı işbirliği ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle gerçekleştirilen"Beyoğlu Sinema Ödülleri"projesi kapsamında, Türk Sineması’nın 102. yılında "Sinemanın Görünmeyen Kahramanları"ödül törenine ev sahipliği yaptı. Ödüller, 14 Kasım Pazartesi akşamı Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Set amiri, ışık şefi, ses teknisyeni, makyöz, dublör, kurgu operatörü gibi görevlerini kamera arkasında sürdüren sinema emekçilerinin ödül aldığı etkinliğe, Osman Sınav, Selda Alkor, Yusuf Sezgin, Kerem Gönlüm, Engin Çağlar ve Yılmaz Atadeniz gibi isimler katıldı. Oylum Talu ve Atılgan Gümüş’ün sunuculuğunu üstlendiği tören, besteleriyle Türk filmlerine hayat katan Cahit Berkay ve Orkestrası’nın konseriyle renklendi.

Türkiye’nin en geniş katılımlı jüri ve ödül sistemiyle yenilenen “Beyoğlu Sinema Ödülleri”, Yeşilçam’ın usta yönetmenlerine, yapımcı, oyuncu ve emekçilerine saygı duruşu niteliğini taşıyor. İsmini, sinemalarıyla anılan Beyoğlu’ndan alan proje, verilen ödüllerle Türk sinemasına 500 bin liralık katkı sağlamayı hedefliyor.

Grand Pera Hakkında

Beyoğlu'nda, İstiklal Caddesi'nin kalbinde yer alan Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d'Orient binası, 1.250 m2'lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye'nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera'da, Türkiye'de ilk defa açılacak Madame Tussauds Müzesi'nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.


Yorumlar

Yorum Yap

500