Selçuk Kütüphaneye Kavuştu

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Selçuk Kütüphaneye Kavuştu
1 Mart 2018

Selçuk Kütüphaneye Kavuştu

  • 1 Mart 2018
  • 643 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi açıldı. Açılışa katılan Prof. Dr. İsmail Aka’nın bir vefa örneği olarak nitelendirdiği merkez, Selçuk’ta eğitim ve kültür alanında önemli bir eksiği kapatacak.

Ege Life | Selçuk Kütüphaneye Kavuştu


Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nin açılışına İzmir Vali Yardımcısı ve Selçuk Kaymakam Vekili Erol Türkmen, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk’ta Şubesi bulunan üniversitelerin temsilcileri, resmi kurum çalışanları, siyasi parti temsilcileri, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. İsmail Aka, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Prof. Dr. İsmail Aka; Selçuk’ta son yıllarda özellikle de kültür ve sanat faaliyetlerinin ivme kazandığını belirterek; “Çok sevdiğim bir söz var; Öldükten sonra unutulmak istemiyorsanız, okunmaya değer bir şeyler yazın veya yazılmaya değer işler yapın. Ben mesleğim dolayısıyla bir şeyler yazdığımı zannediyorum. Çünkü yazdıklarımın bazıları okullarda hâlen ders kitabı olarak okutuluyor. İsmimin verildiği bu kurum sayesinde de adım bundan sonra da yaşayacak. Bu sözün gereğini yerine getirecek olmaktan da çok mutluyum.” dedi.


Ege Life | Selçuk Kütüphaneye Kavuştu


İçinde Ne Var?


Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi 285 metrekare alan üzerinde kurulu olup toplam 785 metrekare bir kullanım alanına sahiptir. İçerisinde yaklaşık 30 bin kitap kapasitesine sahip bir kütüphane, 24 kişilik 4 sınıftan, bir seminer salonu, iki etkinlik sınıfı ve bir idare odasından oluşmakta olup teras katı dahil 6 kat kullanım alanıyla hizmet verecek. Açılış gününden itibaren kütüphane üyelik başvuruları alınan merkezde kütüphaneye ilave ayrıca iki sınıf okuma salonu olarak hazırlanmıştır. Burada tüm öğrencilere ders çalışma olanağı sağlanacak. 

Yorumlar

Yorum Yap

500