Sahne Tozu Tiyatrosu Şubat Ayı Programı

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Sahne Tozu Tiyatrosu Şubat Ayı Programı
01 Şubat 2017

Sahne Tozu Tiyatrosu Şubat Ayı Programı

  • 01 Şubat 2017
  • 340 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu Şubat Ayı Programı


İKİNİN BİRİ 

Yazar: Ray Cooney

Yönetmen: Göksel Kortay

Sahne Tozu Tiyatrosu, duayen sanatçı Göksel Kortay'ın yönetmenliğinde harika komedi oyunu "İkinin Biri" ile seyircilerinin karşısına çıkıyor. Hükümette görevli bir bakan yardımcısının eşiyle birlikte geldiği otelde, çapkınlık yapmaya kalkışmasıyla meydana gelen olaylar konu alınıyor. Oyun, bakan yardımcısının, karısıyla birlikte kaldığı otelde ayrı bir odada bir sekreterle aşk kaçamağı yaparken, karısının da kendisinin özel kalem müdürüyle kendi odasında kocasını aldatmasını anlatır. Bu sırada söylenen yalanlar, oyun ilerledikçe karışıklığın dozunu giderek arttırır. Fars türündeki bu oyunu kaçırmayın.

Oyun, Sahne Tozu Tiyatrosu Ana Kadrosu tarafından, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde sergilenmektedir. Gişe Bilet ücretleri; 1. Kategori (ilk 3 sıra): 25TL / 2. Kategori: 15TL olup, Sahne Gişesi'nden (0232 4452033) veya Biletix'ten temin edilebilir.


Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu Şubat Ayı Programı


DOLU DÜŞÜN BOŞ KONUŞ

Yazar: Steven Berkoff

Yönetmen: Çağrı Turnalı

Çağrı Turnalı'ın yönettiği Dolu Düşün Boş Konuş tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşuyor. Frank ile Donna'nın sıradan evliliğinden başlayarak Frank'in iş arkadaşı, Donna'nın annesi ve Frank'in iş çevresinden bir ticaret adamının gündelik halleri ve içlerini kemirip duran kaygıları seriliyor önümüze. Gündelik hayatın içinde savrulurken hiç susmayan iç sesin oyun boyunca sahneye yansıdığını görüyoruz. Yani komik bir dille, sizi size sunan oyun, halimizden memnun olmadığımız halde içinde bulunduğumuz hayatı nasıl kabullendiğimizi bir kez daha tokat gibi yüzümüze vuruyor. Trajik bir komedi sizleri bekliyor.

Oyun, Sahne Tozu Tiyatrosu Actor Club ekibi tarafından Sahne Tozu Tiyatrosu Fehmi İşgören Sahnesi'nde sergilenecektir. Biletler 15TL olup, Sahne Gişesi'nden (0232 4452033) veya Biletix'ten temin edilebilir.


Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu Şubat Ayı Programı


KAYIP MASALLAR

Yazar: Emre ALTINTAŞ

Yönetmen: Gamze AKSOY

Kayıp Masallar, günümüzde teknolojinin çocuk gelişimine olumsuz etkisini işliyor ve masalların, romanların, kitapların önemini vurguluyor. Ali, kitap okumayı hiç sevmeyen, okuldan eve geldiği gibi televizyon karşına geçen, haylaz bir çocuktur. Ailesi ve öğretmeni Ali'ye okuma alışkanlığı kazandırmak için birçok yol denerler ve çareyi eğer kitap okumazsa ona televizyonu yasaklamakta bulurlar. Bu durum Ali’nin hiç hoşuna gitmez ve duruma hemen bir çare bulur. Fakat işler hiç de Ali'nin planladığı gibi gitmeyecektir. Garip bir şekilde kendini birden masallar diyarında bulur. Ali bu durumun şaşkınlığını atlatamadan, tüm masal karakterlerinin onu kahramanları sanmaları da Ali'yi iyice şaşırtır. Masal karakterleri hiç de masallarda anlatıldığı gibi mutlu değildir. Çocuklar artık onların hikayelerini okumadıkları için hepsi çok mutsuz ve zor durumdadır. Bu duruma çok üzülen Ali onları kurtarmaya söz verir ve masal kahramanlarının düşmanı Televizyon Kafalı Adam'la savaşır. Bu savaştan galip çıkan Ali, çocukların artık televizyon izlemek yerine masal okumalarını sağlar ve masal kahramanlarımız eski mutlu günlerine döner.

Oyun, Sahne Tozu Tiyatrosu Çocuk Kulübü tarafından, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun DORMEN Sahnesi'nde (Konak YKM) sergilenmektedir. Biletler 10TL olup, Sahne Gişesi'nden (0232 4452033) veya  Biletix'ten temin edilebilir.


Yorumlar

Yorum Yap

500