Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!
6 Nisan 2017

Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!

  • 6 Nisan 2017
  • 550 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Sahne Tozu Tiyatrosu Nisan ayında 4 farklı oyun ile seyirciyle buluşacak. Papaz Kaçtı, Savaş Baba, Troya İçinde Vurdular Beni ve Yedi Kocalı Hürmüz adlı oyunlar seyirci karşısına çıkacak. Nisanda Sahne Tozu'yla dolu günlere hazır olun!

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!    PAPAZ KAÇTI 

      Haldun Dormen ve Çağlar İşgören'in yönettiği, Sahne Tozu  Tiyatrosu Ana Kadro oyuncularının rol aldığı Papaz Kaçtı adlı  tiyatro  oyunu Nisan ayı  boyunca Çarşamba günleri saat 20.00'de Fehmi İşgören Sahnesi'ndeseyirci ile buluşacak.

5 NİSAN 2017 - 20.00

12 NİSAN 2017 - 20.00

19 NİSAN 2017 - 20.00    

26 NİSAN 2017 - 20.00   

   Oyunun Konusu:

      Olay, 1943 yılının Haziran ayında İngiltere’nin kuzeyindeki  Middlewick köyünde geçiyor. II. Dünya Savaşı’nın ortasında Doris  ve  rahip olan kocası Lionel’ın mutlu bir evliliği vardır. Eski bir  gösteri  kızı olan Doris’in halen asker olan eski arkadaşı Clive’in  eve ziyarete  gelmesi, kocası Lionel’in yokluğunda Doris’i bir  parça eski hayatını yaşayamamanın sıkıntıdan kurtaracak gibi  görünse de, meraklı  komşusu Bayan Skillon ve zamansız bir anda  eve gelen ve Papaz olan  amcası Lax Piskoposu’nun Clive’i  Doris’in kocası zannetmesi ile başlayan karmaşa, sürpriz kişilerin  katılımı ile giderek içinden çıkılmaz bir hal alır.Haldun Dormen Sahnesi'nde Hangi Oyunlar Var?


Nazlı Kayı'nın yönettiği, Sahne Tozu Tiyatrosu Actor Club oyuncularının rol aldığı Savaş Baba ve Troya İçinde Vurdular Beni adlı oyunlar Haldun Dormen Sahnesi'nde seyirci ile buluşacak. Nisan sonunda ise Çağlar İşgören'in yönettiği, Sahne Tozu Tiyatrosu Ana Kadro oyuncularının rol aldığı, “Yedi Kocalı Hürmüz” de Haldun Dormen Sahnesi'nde sergilenecek. 

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!
SAVAŞ BABA

         Oyunda güldürü öğeleri kullanılarak paragöz ama  barışçıl Rodos’un, kapısına dayanan işgalci Dimitrios  tehlikesiyle karşı karşıya kalması anlatılıyor. “Hayatta  kalmak için güçlü olmalı ve saldırgana benzemeli.” diyen  dünya düzeni eleştirilirken “savaş, kan ve iktidarın tadına  bakan insanın bir daha doymayacağı” vurgulanıyor.  Günümüz dünyasına getirilen eleştiriler, tarihte yaşanmış bu  olay aracılığıyla iletilirken Brecht’in öğretisi ışığında  seyircinin eleştirel uzaklık kazanması sağlanıyor.


31 MART CUMA 20.00

1 NİSAN CUMARTESİ 20.00

2 NİSAN PAZAR 16.00
TROYA İÇİNDE VURDULAR BENİEge Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!

        Troya içinde vurdular beni oyununda Homeros'un İlyada Destanı'ndaki Truva Savaşı, Güngör Dilmen'in   çarpıcı kalemi ve Nazlı Kayı'nın rejisiyle seyirciyle   buluşuyor. Oyun, tarihten ve mitostan geçmişi ve   bugünü değerlendirirken bilinen olaylar ardında yatan   asıl gerçekleri sorguluyor. Yazar, savaşların gerçek ve   görünür nedenlerini ve sonuçlarını tartışmaya açıyor.   Önce savaşa karar verilir sonra savaş nedeni bulunur.   Bu yüzden savaş nedeni bulanlar savaş zengini olurken   kayba uğrayanlar her zaman ülkenin bütünlüğü için   uğraşan halk olur. Dün olduğu gibi; bugün yaşandığı   gibi; yarın da olacağı gibi. Oyun bu gerçeği Truva   Savaşının destansı hikayesiyle günümüze taşıyor.


7 NİSAN CUMA 20.00 

8 NİSAN CUMARTESİ 20.00

9 NİSAN PAZAR 14.00

14 NİSAN CUMA 20.00

15 NİSAN CUMARTESİ 20.00
Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'ndan Nisan Ayında Tiyatro Şöleni!YEDİ KOCALI HÜRMÜZ

        Çağlar İşgören'in yönettiği, Sahne Tozu Tiyatrosu Ana  Kadro oyuncularının rol aldığı, “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı  oyunda birbirinden habersiz 7 kocası olan Hürmüz’ün  karışık  ev trafiği işleniyor. 19. yüzyılın sonlarında  İstanbul’un  Taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz, hepsi  farklı  mesleklerden olan, birbirinden habersiz altı koca ile  evlenmiş, ancak yetinmeyip yedinci bir erkeğe aşık olan bir  kadındır. Sonunda amacına ulaşarak bu kişiyle de bir evlilik  yapar. Ancak kocalarının eve geliş – gidiş zamanlarında  çakışmalar meydana gelince Hürmüz oldukça zor bir  durumda kalacaktır. Hepsini bir arada idare etmeye çalışan  Hürmüz’ün işi bu kez gerçekten zordur.

21 NİSAN CUMA 20.00

22 NİSAN CUMARTESİ 20.00

23 NİSAN PAZAR 14.00

28 NİSAN CUMA 20.00

29 NİSAN CUMARTESİ 20.00

30 NİSAN PAZAR 16.00

Biletler, Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi Gişesi'nden veya Biletix'ten alınabilir.

Rezervasyon için:

0232 445 20 33

www.sahnetozu.com


Yorumlar

Yorum Yap

500