Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Nisan Fırtınası!

17 Nisan 2017

Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Nisan Fırtınası!

  • 17 Nisan 2017
  • 583 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

 

Sahne Tozu Tiyatrosu Nisan ayında 4 farklı oyun ile seyirciyle buluşacak.

Papaz Kaçtı, Savaş Baba, Troya İçinde Vurdular Beni ve Yedi Kocalı Hürmüz adlı oyunlar seyirci karşısına çıkacak. Nisanda Sahne Tozu'yla dolu günlere hazır olun!

 

 

 

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Nisan Fırtınası!

 

PAPAZ KAÇTI

 

Haldun Dormen ve Çağlar İşgören'in yönettiği, Sahne Tozu Tiyatrosu Ana Kadro oyuncularının rol aldığı Papaz Kaçtı adlı tiyatro oyunu Nisan ayı boyunca Çarşamba günleri saat 20.00'de Fehmi İşgören Sahnesi'nde seyirci ile buluşacak.

 

5 NİSAN 2017 - 20.00

12 NİSAN 2017 - 20.00

19 NİSAN 2017 - 20.00

26 NİSAN 2017 - 20.00

 

 

 

Oyunun konusu

 

Olay, 1943 yılının Haziran ayında İngiltere’nin kuzeyindeki Middlewick köyünde geçiyor. II. Dünya Savaşı’nın ortasında Doris ve rahip olan kocası Lionel’ın mutlu bir evliliği vardır. Eski bir gösteri kızı olan Doris’in halen asker olan eski arkadaşı Clive’in eve ziyarete gelmesi, kocası Lionel’in yokluğunda Doris’i bir parça eski hayatını yaşayamamanın sıkıntıdan kurtaracak gibi görünse de, meraklı komşusu Bayan Skillon ve zamansız bir anda eve gelen ve Papaz olan amcası Lax Piskoposu’nun Clive’i Doris’in kocası zannetmesi ile başlayan karmaşa, sürpriz kişilerin katılımı ile giderek içinden çıkılmaz bir hal alır.

 

Haldun Dormen Sahnesi'nde Hangi Oyunlar Var?

 

Nazlı Kayı'nın yönettiği, Sahne Tozu Tiyatrosu Actor Club oyuncularının rol aldığı Savaş Baba ve Troya İçinde Vurdular Beni adlı oyunlar Haldun Dormen Sahnesi'nde seyirci ile buluşacak.

 

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Nisan Fırtınası!

 

SAVAŞ BABA

 

Oyunda güldürü öğeleri kullanılarak paragöz ama barışçıl Rodos’un, kapısına dayanan işgalci Dimitrios tehlikesiyle karşı karşıya kalması anlatılıyor. “Hayatta kalmak için güçlü olmalı ve saldırgana benzemeli.” diyen dünya düzeni eleştirilirken “savaş, kan ve iktidarın tadına bakan insanın bir daha doymayacağı” vurgulanıyor. Günümüz dünyasına getirilen eleştiriler, tarihte yaşanmış bu olay aracılığıyla iletilirken Brecht’in öğretisi ışığında seyircinin eleştirel uzaklık kazanması sağlanıyor.

 

 

 

 

31 MART CUMA 20.00

1 NİSAN CUMARTESİ 20.00

2 NİSAN PAZAR 16.00 

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Nisan Fırtınası!

TROYA İÇİNDE VURDULAR BENİ

 

Troya içinde vurdular beni oyununda Homeros'un İlyada Destanı'ndaki Truva Savaşı, Güngör Dilmen'in çarpıcı kalemi ve Nazlı Kayı'nın rejisiyle seyirciyle buluşuyor. Oyun, tarihten ve mitostan geçmişi ve bugünü değerlendirirken bilinen olaylar ardında yatan asıl gerçekleri sorguluyor. Yazar, savaşların gerçek ve görünür nedenlerini ve sonuçlarını tartışmaya açıyor. Önce savaşa karar verilir sonra savaş nedeni bulunur.Bu yüzden savaş nedeni bulanlar savaş zengini olurken kayıba uğrayanlar her zaman ülkenin bütünlüğü için uğraşan halk olur. Dün olduğu gibi; bugün yaşandığı gibi; yarın da olacağı gibi. Oyun bu gerçeği Truva Savaşının destansı hikayesiyle günümüze taşıyor.

 

7 NİSAN CUMA 20.00

8 NİSAN CUMARTESİ 20.00

9 NİSAN PAZAR 14.00

14 NİSAN CUMA 20.00

15 NİSAN CUMARTESİ 20.00

 

Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Nisan Fırtınası!

 

YEDİ KOCALI HÜRMÜZ

 

Çağlar İşgören'in yönettiği, Sahne Tozu Tiyatrosu Ana Kadro oyuncularının rol aldığı, “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyunda birbirinden habersiz 7 kocası olan Hürmüz’ün karışık ev trafiği işleniyor.

 

19. yüzyılın sonlarında İstanbul’un Taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz, hepsi farklı mesleklerden olan, birbirinden habersiz altı koca ile evlenmiş, ancak yetinmeyip yedinci bir erkeğe aşık olan bir kadındır. Sonunda amacına ulaşarak bu kişiyle de bir evlilik yapar. Ancak kocalarının eve geliş – gidiş zamanlarında çakışmalar meydana gelince Hürmüz oldukça zor bir durumda kalacaktır. Hepsini bir arada idare etmeye çalışan Hürmüz’ün işi bu kez gerçekten zordur.

 

21 NİSAN CUMA 20.00

22 NİSAN CUMARTESİ 20.00

23 NİSAN PAZAR 14.00

28 NİSAN CUMA 20.00

29 NİSAN CUMARTESİ 20.00

30 NİSAN PAZAR 14.00

 

 

 

Biletler, Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi Gişesi'nden veya Biletix'ten alınabilir. Rezervasyon için: 0232 445 20 33

www.sahnetozu.com

 

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500