Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında
01 Ocak 2018

Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında

  • 01 Ocak 2018
  • 266 Görüntülenme
  • 0 YORUMÇağlar İşgören tarafından İzmir'de kurulan, Haldun Dormen'in sanat danışmanlığını yaptığı Türk Tiyatrosu'nun önemli tiyatrolarından olan Sahne Tozu Tiyatrosu 13. yılını kutladı.Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında


Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören ve Ana Kadrosu'nun düzenlediği kuruluş yıl dönümü kutlamasına Actor Club Yönetim Kurulu, Actor Club üyeleri ve Yeni Aktörler ekibi davet edildi. Haldun Dormen Sahnesi'nde düzenlenen geceye katılan özel misafirler önce kokteyle katıldı. Kokteyl sonrasında kutlama töreni sahnede gerçekleştirildi. Haldun Dormen'in genç veliahtı olarak gösterilen Çağlar İşgören gecenin açılış konuşmasını yaptı. İşgören, Sahne Tozu Tiyatrosu'nun kuruluş hikayesini anlattı ve sözlerini "Haldun hocamdan her zaman duyduğum bir söz var. Bir mum yakmak bütün dünyayı aydınlatmak demektir." diyerek bitirdi. Ana Kadro üyeleri konuşmalarını yaparken birlikteliklerinden dolayı yaşadıkları mutluluğu paylaştı. 


Sahne Tozu Tiyatrosu'nun yönetmenlerinden Nazlı Kayı “Çağlar İşgören hayallerinin peşinden giden biri. Şimdi hayaller ve insanlar onun peşinden gidiyor. Benim şansım Sahne Tozu Tiyatrosu kurulduğundan itibaren kalben ve ruhen onların yanında olmaktı.” diyerek nice başarılı yıllar diledi.  


Sahne Tozu Tiyatrosu'nun bünyesinde bulunan "Actor Club" yönetim kurulu başkanı Kökten Ulaş Birant ise “Actor Club artık üyelik heyecanı duyulan, düzenli oyun programı kuran, yeni fikirleri hayata geçirebilecek kadar güçlü hale geldi. Bizlere güvenen Ana Kadro'ya ve daha da önemlisi Türk Tiyatrosu'na küçükte olsa bu katkıyı verme şansını sunan hocamız Çağlar İşgören'e teşekkürlerimizi sunarız.” diyerek düşüncelerini paylaştı.  


Ege Life | Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında


Çağlar İşgören gecenin sonunda yaptığı konuşmada “Buradaki herkes bu başarı yolculuğuna şahit. Daha nice başarılar birlikte yaşanacak. Herkese teşekkür ediyorum.” diyerek; Sahne Tozu Tiyatrosu'nun 13.yılında yaşayacakları yenilikler arasında kendi yazdığı müzikalin de yer alacağının müjdesini verdi. Ayrıca bu sene üçüncü yılını yaşayan Nişantaşı şubesinde eğitimlerin başladığını belirterek, usta eğitmen kadrosunda yer alan Haldun Dormen, Göksel Kortay, Zafer Ergin, Selçuk Yöntem, Suna Keskin, Aliye Uzunatağan ve Kandemir Konduk'un sezon içerisinde tiyatro severlerle söyleşi yapmaya geleceğinin haberini verdi.  


İki Komedi Oyunu Seyirci ile Buluşacak 


İzmir halkını 2018 yılında birini Göksel Kortay'ın diğerini Çağlar İşgören'in yöneteceği iki yeni komedi oyunu bekliyor. Yorumlar

Yorum Yap

500