Rosalia’nın Beklenen Albümü “EL Mar Querer” Yayımlandı!

1 Aralık 2018

Rosalia’nın Beklenen Albümü “EL Mar Querer” Yayımlandı!

  • 1 Aralık 2018
  • 588 Görüntülenme
  • 0 YORUM


19. Latin Grammy ödüllerinde 5 kategoride aday gösterilen başarılı İspanyol sanatçı Rosalía yeni albümü “El Mar Querer” ile müzikseverlerle buluştu. Barselona doğumlu sanatçının yayımladığı ikinci albüm olan “El Mar Querer”in yapımcılığı Pablo Díaz-Reixa ile Rosalía işbirliğinde tamamlandı.

Ege Life | Rosalia’nın Beklenen Albümü “EL Mar Querer” Yayımlandı!


Her şarkının adeta bir kitabın bölümlerini temsil ettiği albüm, hikâyedeki kahramanın içinde bulunduğu toksik ilişkinin iniş ve çıkışlarını anlatıyor. Rosalía, vokal odaklı albümünü alkış ve parmak şıklatma sesleri ile süslerken elektronik müzik altyapısıyla destekliyor. İspanyol fotoğrafçı ve sanat direktörü Filip Custic tarafından hazırlanan albüm kapağı ve her bir şarkı için özel hazırlanan görseller, duygusal öğeleri vurgulayan farklı semboller içeriyor. 

Ege Life | Rosalia’nın Beklenen Albümü “EL Mar Querer” Yayımlandı!


Yayımlanan “Malamente” şarkısı 50 milyon dinlenmeyi aşmakla birlikte İspanya’da double-platinum seviyesine ulaştı. Yayımlanan “Di Mi Nombre” şarkısının klibi ise Dua Lipa ve Aluna George gibi isimlerle çalışan Henry Scholfield imzası taşıyor.


Geçtiğimiz Eylül ayında açıklanan 19. Latin Grammy ödüllerinde “Yılın Şarkısı” ve “En İyi Klip” gibi 5 kategoriye aday gösterilen Rosalía, yılın en çok aday gösterilen kadın sanatçısı oldu. 2017 yılında düzenlenen Latin Grammy ödüllerinde ise “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülüne aday gösterilmişti.Yorumlar

Yorum Yap

500