"Pes Doğrusu"

3 Ocak 2017

"Pes Doğrusu"

  • 3 Ocak 2017
  • 687 Görüntülenme
  • 0 YORUM

"PES DOĞRUSU", SAHNE TOZU TİYATROSU HALDUN DORMEN SAHNESİ'NDE SEYİRCİ İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Haldun Dormen'in Georges Feydeau'nun Bit Yeniği adlı eserinden uyarladığı "Pes Doğrusu" adlı oyunda olaylar Aylin'in, kocası Sinan'ın bağlılığından kuşku duyması ve onu aldattığı düşüncesine kapılmasıyla başlar.

Eve Mimoza Pansiyondan kocası Sinan Sezginer'e ait bir yelek gelince kuşkularında haklı olduğunu anlayan Aylin şüphesini en yakın arkadaşı Nilgün'e anlatır. Sinan'ın Aylin'i aldatıp aldatmadığını öğrenmesi için Nilgün, bilinmedik bir hayranı olarak Sinan'a bir mektup yazar ve Mimoza Pansiyona davet eder.

Mektup Sinan'ın eline geçtiğinde işler tamamen karışır. Mimoza Pansiyonda Sinan'ın yakışıklı asistanı Tekin, yeğeni Selçuk, evin hizmetçisi Emine, evin şoförü Hüseyin ve Nilgün'ün kocası Miloviç komik tesadüflerle olayın içine dahil olur. Mimoza Pansiyonun sahipleri Şeref ve Mehtap ve pansiyon çalışanları ise kendilerini olayın tam ortasında bulur. Seyirci koltuğunda sizi kahkahalara boğacak bu oyun sizleri bekliyor.

Oyun her Cuma ve Cumartesi saat 20.00'de, Pazar günü ise 14.00 'te Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde seyirci ile buluşmaya devam edecek.


Yorumlar

Yorum Yap

500