Öğrencilerden Kitap Okuyana Destek

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Öğrencilerden Kitap Okuyana Destek
1 Mart 2019

Öğrencilerden Kitap Okuyana Destek

  • 1 Mart 2019
  • 612 Görüntülenme
  • 0 YORUM


İzmir’i
n Foça İlçesi’nde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Turizm Fakültesi öğrencileri kitap bağışlayacaklarla ihtiyaç sahibi kitapseverleri buluşturuyor. İhtiyaç sahiplerinin talep ettiği kitap isimlerini sosyal medya (Twitter ve Instagram) hesaplarından yayınlayan öğrenciler, bağışçılardan gelen kitapları dileyenlere ulaştırıyor. 

Ege Life | Öğrencilerden Kitap Okuyana Destek


Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi Turizm Topluluğu sözcüsü Ramazan Okan Sarıkaya, Ortaokul yıllarında kitaplara erişmenin herkes için kolay olmadığını fark ettiğini, bir köy okulu için kitap toplamaya başladığını ve projeyi üniversite yaşamında bir araya geldiği arkadaşlarıyla birlikte tekrar hayata geçirdiklerini söyledi. Kişilerden önce topladıkları kitapları İzmir’in Torbalı İlçesi’ndeki bir ilkokulun öğrencilerine ulaştırdıklarını belirten Okan Sarıkaya; “Sadece okula giden çocukların değil, dışarıdaki insanların da kitap okumaya ihtiyacı var. Bazı insanlar bazı kitapları özellikle okumak istiyor ama cidden kitap edinmekte zorlanıyor. Okulumuzda beni destekleyecek insanların olduğunu gördüğümde, sosyal medyayı kullanarak yeniden başlamaya karar verdik. Kâğıt fiyatlarının arttığını bunun yanında kitap fiyatlarının da bundan etkileneceğini belirten gazete haberlerini gördüğümde, artık ulaşmanın daha zor hale geldiği kitaplara erişimi sağlayacak projeyi canlandırmaya karar verdik. Maddi durumu yeterli, bağışlamaya istekli olanla, kitabı edinemeyen bireyleri sayfamızda bir araya getirmeye başladık. Bağışlamak isteyenlerden kitaplarını alıyoruz, sayfamızda fotoğraflarını yayınlıyoruz. Kitabı edinmek isteyenlere bazen elden, bazen de kargo ile gönderiyoruz. Kitabını paylaşmak isteyenle kitap okumak isteyenleri buluşturuyoruz.” dedi.


Ege Life | Öğrencilerden Kitap Okuyana Destek

Okan Sarıkaya ilgilenenlerin Twitter’da @deufocaturizm ‏ ve Instagram’da deufocaturizm sayfalarını ziyaret ederek, kendilerine destek verebileceklerini sözlerine ekledi.  
Yorumlar

Yorum Yap

500