Kolketif Hayalgücü Orkestrası’ndan’ Muhteşem Konser

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Kolketif Hayalgücü Orkestrası’ndan’ Muhteşem Konser
01 Mart 2018

Kolketif Hayalgücü Orkestrası’ndan’ Muhteşem Konser

  • 01 Mart 2018
  • 189 Görüntülenme
  • 0 YORUM
Dünyaca ünlü caz müziği sanatçısı Timuçin Şahin önderliğinde, dünya müziğinin önde gelen isimleri ile Bergamalıların birlikte oluşturduğu Bergama Kolektif Hayalgücü Orkestrası muhteşem bir konser verdi.

Ege Life | Kolketif Hayalgücü Orkestrası’ndan’ Muhteşem Konser


“Bergama Kolektif Hayalgücü Müzik Merkezi (BKHMM)” ile dünya müziğinin önde gelen isimlerini bir eğitim habitatında buluşturan dünyaca ünlü caz sanatçısı Timuçin Şahin bu yıl ikincisi gerçekleştirilen proje ile müziğin paylaşımını yeniden Bergama’ya taşıdı. 4 hafta süren çalışmalar sonunda Bergamalılardan çocuklar ve yetişkinler olarak ayrı ayrı kurulan Bergama Kolektif Hayalgücü Orkestrasının verdiği muhteşem konser büyük beğeni kazandı. Bergama Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde Bergamalı küçük müzisyenler kendi eserlerini yönetti. Yetişkinler grubu da çeşitli doğaçlamalarla çalışmalarından örnekler verdi. Türkiye’de İlk, Dünya Üzerinde Örneği Yok

Ege Life | Kolketif Hayalgücü Orkestrası’ndan’ Muhteşem Konser


Konser sırasında BKHMM ile ilgili bilgiler paylaşan Timuçin Şahin; “Kolektif Hayalgücü Orkestrası bir model olarak Türkiye’de ilk. Dünya üzerinde de bir örneği yok. Daha önce değil çağdaş müzik, belki enstrümantal müzik bile dinlememiş, müzisyen olan ya da olmayan yetişkinler ve çocuklarla yaş, seviye ya da müzikal tecrübe bariyerlerinin olmadığı orkestramız ile çağdaş müziğin en uç müzikal felsefelerini paylaştık. Projemizin amacı yüksek sanatı, kolektif bilinç, doğa ve insan sevgisi ile aynı platformda buluşturmak. Doğayı ve geleceği yok etmeden medeniyeti kurgulamanın mümkün olduğu gerçeğini kanıtlayan Bergama Belediyesi ve Bergama’nın bu güzel, yetenekli insanlarıyla bu anlamlı projeyi gerçekleştirmek benim için tarifsiz bir mutluluk oldu.” dedi.

Yorumlar

Yorum Yap

500