Jonas KAUFMANN – “L’OPÉRA” Albümü Çıktı

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Jonas KAUFMANN – “L’OPÉRA” Albümü Çıktı
1 Ekim 2017

Jonas KAUFMANN – “L’OPÉRA” Albümü Çıktı

  • 1 Ekim 2017
  • 575 Görüntülenme
  • 0 YORUM


19. yüzyılda Paris'i operanın dünya başkenti yapan büyük müzikal başyapıtlarını kutluyoruz!


Ege Life | Jonas KAUFMANN – “L’OPÉRA” Albümü Çıktı


Jonas Kaufmann, 19. yüzyıl Fransız opera aryaları ve düetleri içeren yeni albümü ile müzikal ihtişamı ve zarafeti tanımlayan muhteşem bir opera dönemine sesleniyor.


Tenor için yaptığı müzik seçimi, Halévy'nin La Juive'den “Rachel, quand du Seigneur” ile başlayarak bu önemli döneme kadar uzanıyor. Bizet'in en büyük eserlerinden Carmen'den (1875) “La fleur que tu m'avais jetée” ve Les Pêcheurs de perles'den (1863) “Au fond du temple saint” adlı eseriyle Gounod'un “Ah! Roméo et Juliette'den (1867) “lève-toi, soleil!” ve Massenet'in başyapıtı Werther'den (1892) “Pourquoi me réveiller” ile son buluyor.


“Fransız opera repertuarı kalbime çok yakın” diyen Kaufmann, sözlerini:
“Bu büyüleyici müzik, Avrupa kültürünün eşsiz bir dönemini yansıtıyor. Bu albüm için yalnızca önemli noktaları seçmek istemedim, aynı zamanda benim için önemli deneyimler olan eserler ve rollere de yer vermek istedim.” şeklinde sürdürüyor.


Jonas Kaufmann'ın yeni albümü, Georges Eugène Haussmann tarafından yeni kurulan Paris'in 19. yüzyılda modern dünyanın merkezi haline geldiği bir dönemin müzik mirasını sembolize ediyor.


Kaufmann'ın Münih'te bulunan “yerli” orkestrası Bavarian State Orchestra ile kaydedilen albümde, Kaufmann’a repertuarın uzmanı Bertrand de Billy eşlik etti. Baritone Ludovic Tézier, Bizet'in Les Pêcheurs de perles'inden “Au fond du temple saint”nde Kaufmann'ın düet ortağı ve Sonnaf Yopcheon, Massenet'in Manon'undan iki sahne için Kaufmann'la bir araya geldi.


L'Opéra albümü Deluxe ve Standart CD, Vinyl ve dijital formatlarda sizlerle!

Yorumlar

Yorum Yap

500