Jessy Müzikali İçin Geri Sayım Başladı

4 Ocak 2017

Jessy Müzikali İçin Geri Sayım Başladı

  • 4 Ocak 2017
  • 665 Görüntülenme
  • 0 YORUM

JESSY MÜZİKALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Dünyanın en çok beğenilen hikayelerinden yola çıkılarak hazırlanan JESSY Müzikali'nin Türkiye Prömiyeri için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl Harry Potter Çocuk Operası’nın Dünya Prömiyerini İzmir’de gerçekleştiren Mozart Akademi’nin bu yıl sahneleyeceği çocuk müzikali temsilleri 7 ve 14 Ocak 2017 de DEÜ Sabancı Kültür Merkezinde yapılacak.

Müzikalin kitapları çok seven bir kız çocuğunun, okuduğu hikayelerin içindeki bir kahramana dönüşerek başından geçen serüveni anlatıyor. kitap okumaya karşı doyulmaz bir iştahı olan çok zeki, olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor. Üç yaşına geldiğinde evdeki gazete ve dergileri dört yaşına geldiğinde kütüphanesindeki tüm kitapları bir çırpıda okuyan bu zeki, sevimli küçük kız çok geçmeden doğaüstü güçleri olduğunu da keşfedecektir. Bu güçleri kayıt olduğu okulun kötü müdürü ile çekirge çetesi denen çete ile başa çıkarken de çok işine yarayacaktır. Yaklaşık 50 çocuk ve gencin görev alacağı müzikalin müzikleri Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı Orkestra şefi olan Ali Hoca, Librettosu ise DEÜ Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi olan Özlem Belkıs tarafından kaleme alındı.

AVRUPA'DAKİ MÜZİKALLERİ ARATMAYACAK

Ocak ayından itibaren sahnelenmeye başlayacak Müzikali’ni hayata geçirecek Mozart Akademi Genel Müdürü Opera sanatçısı İlhan Cinpir, Akademi olarak Harry Potter Çocuk Operası başta olmak üzere, Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali ile İzmir Polifonik Korolar Festivali gibi çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Bu tip etkinliklerle yeni yetenekleri keşfetme şansı bulduklarını ifade eden Cinpir, “Jessy Müzikali’ne ilgi beklediğimizin üzerinde oldu. Bize güvenen ailelere çok teşekkür ederiz” dedi. Ancak biz de bu güvenlerini boşa çıkarmayacak şekilde hazırlandık. Eser Canlı Orkestra eşliğinde, çocuk solistlerin de canlı seslendireceği bir müzikal olacağını ekleyen Cinpir, tüm sanatseverleri temsillere beklediğini açıkladı.

Bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.mozartakademi.com


Yorumlar

Yorum Yap

500