İdil Biret Kanser Savaşçıları İçin Sahnedeydi

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || İdil Biret Kanser Savaşçıları İçin Sahnedeydi
10 Mayıs 2017

İdil Biret Kanser Savaşçıları İçin Sahnedeydi

  • 10 Mayıs 2017
  • 648 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Ege Life | İdil Biret Kanser Savaşçıları İçin Sahnedeydi


Ünlü piyano virtüözü İdil Biret, Bodrum Oda Orkestrası ile birlikte kanserle mücadele eden çocuklar için konser verdi. Yoğun ilgi gören ve SBÜ Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi, Ege Hematoloji Onkoloji Derneği (EHOD) ve Kanser Savaşçıları Derneği güç birliği ile düzenlen bu anlamlı konserin geliri Tepecik EAH Çocuk Onkoloji Servisinin yenilenmesinde kullanılacak.


Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde devam eden yenileme çalışmaları kapsamında kanserle mücadele eden çocukların tedavi ortamlarının daha modern ve sempatik bir görünüme kavuşması için Hastane Yönetimi ile Ege Hematoloji Onkoloji Derneği (EHOD) ve Kanser Savaşçıları Derneği güç birliği yapmaya karar verdi. Derneklerin girişimiyle gerçekleştirilen İdil Biret konserinin geliri Çocuk Onkoloji Servisi’nin yenilenmesinde kullanılacak. Günümüzün önemli virtüözlerinden İdil Biret, Şef Naci Özgüç yönetimindeki Bodrum Oda Orkestrası eşliğinde gerçekleştirilen konser, müzik alanında dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatırken aynı zamanda Çocuk Onkoloji Servisi’nde kanserle mücadele eden çocuklar için maddi ve manevi bir desteğe de aracı oldu.


Konser Yoğun İlgi Gördü…


Kanserle savaşan çocukların daha iyi koşullarda tedavi olmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen konser yoğun ilgi gördü. Konser öncesi söz alan Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç "Biz İstanbul orjinli bir derneğiz ancak buna rağmen İzmir'de çok iyi karşılandık burada çok gönüllü insanımız var. İstanbul'dan gelip bunu gerçekleştirmek bizi çok mutlu etti. Bu konserle birlikte başlayan işbirliğimiz, bağışlar kadar toplumumuzun kanserle mücadele eden çocukların bulunduğu onkoloji servislerine sahip çıkma konusunda da farkındalık kazanması açısından da önemli bir adım olma özelliğini taşımaktadır. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum."dedi.


Ege Life | İdil Biret Kanser Savaşçıları İçin Sahnedeydi


SBÜ Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut da çocukların tedavi gördüğü kliniğin adeta bir oyun bahçesi gibi olmasını istediklerini belirterek "Bu konser ile kazanılan bağışların geri kalanını tamamlayarak çocukların hiç de ürkmeyeceği bir tedavi ortamı yaratmak istiyoruz. Askıda davetiye uygulamasıyla birlikte çevremizde bulunan ortaokullardan ve ilkokullardan yetenekli öğrenciler de yapılan bağışlar ile bu konseri izleme imkânı buldular. Bazı okullardan öğrenciler bu servisin inşaatında çalışacak, yani aslında her yerde adeta parmak izleri olacak. Özetle bu tedavinin bir parçası olacak. Kanser farkındalığının hayatımızı güzelleştiren böyle bir konser ve sanatla ile taçlandırılması da çok güzel ve mutluluk verici." dedi.


Ege Life | İdil Biret Kanser Savaşçıları İçin Sahnedeydi

Yorumlar

Yorum Yap

500