Efes Opera Bale Günleri Başlıyor

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Efes Opera Bale Günleri Başlıyor
1 Eylül 2017

Efes Opera Bale Günleri Başlıyor

  • 1 Eylül 2017
  • 680 Görüntülenme
  • 0 YORUM


İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından Selçuk Belediyesi, MaviBahçe ve Türkerler Holding'in katkılarıyla Efes Antik Şehri’ndeki Antik Tiyatro’da 16-22 Eylül 2017 tarihleri İzmir Efes Opera ve Bale Günleri etkinliği düzenlenecek. Selçuk’ta gerçekleşecek olan Uluslararası Opera ve Bale Günleri kapsamında Efes Antik Kenti’nde bir konser, bir opera ve bir bale gösterimi olacak.


Ege Life | Efes Opera Bale Günleri Başlıyor


Selçuk’un kültür ve sanata hayatına hareket katacak olan festival öncesi İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’nde tanıtım toplantısı ve imza günü düzenlendi. Tanıtım toplantısına Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, İzmir Opera ve Balesi Müdürü Haldun Özörten, Sahne Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Birgül Yeşiltepe, MaviBahçe AVM Genel Müdürü Vedat Özeren, Türkerler Holding Genel Müdürü Atilla Sezgin, İzmir Devlet Opera ve Balesi İl Koordinatörü Mehmet Çelik katıldı.


Ege Life | Efes Opera Bale Günleri Başlıyor


Gala Konseri İle Başlayacak


Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Selçuk Belediyesi, MaviBahçe Alışveriş Merkezi, Türkerler Holding, Mahal Bomonti İzmir’in katkılarıyla İzmir Efes Opera ve Bale Günleri programında bir açılış konseri, bir opera ve bale sahnelenecek. Açılış, İzmir Devlet Operası ve Balesi tarafından 16 Eylül 2017 günü Cumartesi günü gerçekleştirilecek Gala Konseri ile başlayacak. Konserde G.Verdi’nin Aida, 2 Trovatore, Rigoletto, La Traviata operalarından Arya ve Düetler sunulacak. Puccini’nin La Boheme, Tosca operalarından Ch. Gounod, Offenbach, G. Donizetti ve R. Leoncavallo’dan arya ve düetler seyirci ile buluşacak. Orkestra Şefi Tulio Varas yönetiminde İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası İtalyan solistler Tenor Gianluca Terranova ve Soprano Daniela Cappiello’ya eşlik edecek.


Ege Life | Efes Opera Bale Günleri Başlıyor


İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından 19 Eylül 2017 Salı günü 18. Yüzyılda Osmanlı kültür ve yaşayışının etkisiyle, Avrupa’da unutulmayacak besteler, besteciler ve eserler ortaya çıkaran Turquerie akımının en çarpıcı örneklerinden biri sahnelenecek. Mozart’ın ünlü operası Saraydan Kız Kaçırma Yekta Kara’nın usta rejisi ile sergilenecek. Etkinliğin kapanışı İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından 22 Eylül 2017 Cuma günü sahnelenecek Romeo ve Jülyet Balesi ile olacak. William Shakespeare’in aynı oyununda Piyotr İlyiç Çaykovski’nin bestelediği bu ünlü eser Volkan Ersoy ve Armağan Davran koreografisi ile seyircisinin karşısına çıkacak. Biletler www.biletiva.com, Efes Antik Tiyatro girişi ve Konak Elhamra Opera Binası gişelerinden satışa sunuldu.


“Etkinliğin Bir Parçası Olduğumuz İçin Mutluyuz.”


MaviBahçe AVM Müdürü Vedat Özeren, yaptığı konuşmada, “İçinde İzmir olan, yatırımcısı İzmirli, mimarisi İzmir esintileri taşıyan, etkinliklerinde kültür ve sanatı her zaman destekleyen MaviBahçe olarak dünya kültür sanat hazinesinin bir parçası olan, dünyanın en büyük açık hava tiyatrosunda gerçekleştirilecek olan, İzmir Efes Opera ve Bale Günlerine destek vermemiz kaçınılmazdı. Bu organizasyonun parçası olmaktan ziyadesiyle mutluyuz. İzmir kültür ve sanatseverlere hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.” dedi.

Yorumlar

Yorum Yap

500