Çizgilerle Farklılığa Saygıyı Anlattılar

1 Şubat 2018

Çizgilerle Farklılığa Saygıyı Anlattılar

  • 1 Şubat 2018
  • 637 Görüntülenme
  • 0 YORUMAlmanya’da yayınlanan ünlü mizah dergisi Don Kişot tarafından 10 yıldır düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması'nda dereceye giren eserler Konak’ta açılan sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Ege Life | Çizgilerle Farklılığa Saygıyı Anlattılar


Dünyanın önde gelen sanat etkinliklerini İzmirlilerle buluşturmaya devam eden Konak Belediyesi son olarak Almanya’da yayınlanan ünlü mizah dergisi Don Quichotte (Don Kişot) tarafından 10 yıldır düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması'nda dereceye giren karikatürlerin yer aldığı 'Farklılığa Saygı' konulu sergiye ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi’nin Neşe ve Karikatür Müzesi’nde açılan sergiye İzmirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Almanya'da Türkçe-Almanca yayın yapan mizah dergisi Don Kişot’un sahibi ve yayın yönetmeni Erdoğan Karayel’in yer aldığı açılışta 10 yıldır başarıyla sürdürülen uluslararası yarışmada finale kalan 100 karikatürden 35’i görücüye çıktı. 


Ege Life | Çizgilerle Farklılığa Saygıyı Anlattılar


Farklılıklar Fark Yarattı


Bu yıl 10'uncu düzenlenen yarışmaya bu yıl 60 ülkeden 369 karikatürist bin 56 karikatürle katıldı. Bu yıl 'Farklılığa Saygı' temasıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren ve finale kalan 100 eserden 35'i Konak’taki sergide yer aldı. Sergi düzenleyicisi Erdoğan Karayel, 10 yıldır düzenlenen yarışmada finale kalan eserlerin üç yıldır Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi'nde sergilendiğini söyledi. Karayel, ilk olarak iki yıl önce mülteci sorununu konu alan ‘Sınırlar ve Mülteciler’ konularıyla İzmir’e getirdiklerini belirterek geçen yıl da 'Umuda Yolculuk' temalarında çizilen karikatürlerin sergilendiğini vurguladı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da uluslararası yarışmaya Türkiye’den de çok sayıda karikatüristin başvurduğunu dile getiren Erdoğan Karayel, Türk karikatüristlerin de sergide yer aldığını dile getirdi. 


Ege Life | Çizgilerle Farklılığa Saygıyı Anlattılar
 

Yorumlar

Yorum Yap

500