Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Manisalı Çocuklarla Buluştu

1 Temmuz 2017

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Manisalı Çocuklarla Buluştu

  • 1 Temmuz 2017
  • 658 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

Manisa Belediyesi’nin daveti ile, çocuklarla ve aileleriyle 5 Haziran’da Manisa Kültür Merkezi’nde buluşan, eğlendirirken çevre bilinci aşılayan oyun, büyük bir ilgiyle karşılandı. Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği “La Fonten Orman Mahkemesi’nde” adlı hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyunu izleyen Manisalılar eğlenceli dakikalar geçirdi.

 

Ege Life | Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Manisalı Çocuklarla Buluştu

 

Bosch Ev Aletleri, tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip geleceği korumaya yönelik çalışmalarını bu yıl da tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamdaki faaliyetlerine 2008 yılında başlayan, bugüne kadar 400’den fazla temsille 150 bini aşkın çocuğa ulaşan ve Türkiye’nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Manisa Belediyesi’nin davetlisi olarak geldiği Manisa’da büyük bir ilgiyle karşılaştı.

 

Oyun, Çocuklara Çevre Bilinci Aşılıyor

 

“La Fonten Orman Mahkemesi’nde” adlı çocuk oyunu, 5 Haziran’da Manisa Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. Oyunu izleyen çocuklar ve aileleri eğlenceli dakikalar geçirirken çevre bilinçlerine ve doğaya karşı sorumluluklarına da katkıda bulundular.


Ege Life | Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Manisalı Çocuklarla Buluştu

 

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunma amacıyla Bosch Ev Aletleri, bu anlamlı projede 2010 yılından beri Sadri Alışık Kültür Merkezi ile çalışıyor. Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesi’nde” adlı oyun, bu yıl on binlerce çocukla ve aileleriyle buluştu.

 

Hayvanlar, La Fonten’i Yardıma Çağırıyor

 

“La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fontaine’den yardım istiyorlar. Klasik La Fontaine masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak; bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hâlâ düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.  

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500