Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
1 Temmuz 2017

Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

  • 1 Temmuz 2017
  • 634 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Ege Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı 
Ege Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


Bornova’yı tanıtmak, fotoğraf sanatı ve fotoğraf tutkunlarına destek olmak amacıyla Bornova Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi iş birliğinde ikincisi düzenlenen Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Amatör ve profesyonellerin objektifinden çıkan fotoğraflarla katıldıkları yarışmada dereceye girenler, ödüllerini Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle aldı.


Ege Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması SonuçlandıEge Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


Bornova Belediyesi’nin Yaşar Üniversitesi ile birlikte düzenlediği Instagram Fotoğraf Yarışması’nın ikincisi sonuçlandı. Fotoğraf tutkunlarının Bornova’yı fotoğraf aracılığı ile ifade etmelerine olanak sağlayan yarışmada, dereceye girenler ödüllerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ve Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer’in katıldığı törenle aldı. Hem amatör hem de profesyonellerin objektiflerine yansıyan 759 fotoğrafın olduğu yarışmada, dereceye girenlerle birlikte jürinin sergilemeye değer bulduğu toplam 25 fotoğraf, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Sergi Salonu’nda sanat severlerin beğenisine sunuldu.


Ege Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


Yarışmanın birincisi Bornova Belediyesi’nin kentteki binaların sağır cephelerini estetik bir görünüme kavuşturmak için hayata geçirdiği Konuşan Duvarlar Projesi kapsamında yapılan çalışmanın Dramalı Köşkü’n bahçesinden görüldüğü fotoğraf ile Merve Çelik oldu. Eren Erbilir, üniversite kenti Bornova’nın gençlik ve enerjisini temsil eden kurmaca fotoğrafı ile ikinci, Melih Atik ise Atatürk Mahallesi sırtlarından İzmir’in gökdelenler bölgesini gördüğü fotoğrafı ile üçüncülüğü elde etti. Yine Bornova Belediyesi tarafından Büyük Park’ta yapılan grafiti çalışması ile renklenen Ayfer Feray Açıkhava Sahnesi duvarının önünden geçen bisikletlinin yer aldığı Süleyman Gülen’e ait fotoğraf ise jüri özel ödülüne layık görüldü.Yarışmanın birincisi; Sony A6300 fotoğraf makinası, ikincisi; LG G5 akıllı cep telefonu ve üçüncüsü; GoPro Hero 4 kazandı. Jüri Özel Ödülü ise Fujifilm Instax mini 8 kamera oldu.


Ege Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


Başkan Atila: “Amacımız Bornova’yı Tanıtmak”


Yarışmaya katılan tüm fotoğraf tutkunlarına teşekkür eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz bu yarışmayı geleneksel hâle getirerek Bornova’yı herkes tanısın, güzelliklerini herkese görsün istiyoruz. Geçen yıl yarışmaya katılan fotoğraflarla 2017 yılı takvimi hazırlayarak hemşerilerimize ve dostlarımıza dağıttık.” dedi. Bornova sınırları içinde iki büyük üniversite olduğuna dikkat çeken Başkan Atila, “Biz kentimiz için üniversitelerle birlikte çalışıyoruz. Yaşar Üniversitesi ile de birçok proje hayata geçirdik. Bunun için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


Ege Life | Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, 25 fotoğraftan oluşan serginin 16 Haziran’a kadar açık kalacağını hatırlatarak, “Yarışmaya katılan herkese teşekkür ederken, ödül kazananları da tebrik ediyorum. Bornova’nın sokaklarından, yaşamın içinden kesitler sunmuşlar. Fotoğraf tutkunları bu sergiyi mutlaka görmeli.” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum Yap

500