BBŞT’ye Karnaval Gibi 25. Yıl Kutlaması

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || BBŞT’ye Karnaval Gibi 25. Yıl Kutlaması
12 Nisan 2017

BBŞT’ye Karnaval Gibi 25. Yıl Kutlaması

  • 12 Nisan 2017
  • 574 Görüntülenme
  • 0 YORUMÇeyrek asrı geride bırakan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu(BBŞT) 25. sanat yılını çeşitli etkinliklerle kutladı. Ana kadro oyuncusundan kursiyerlerine, çocuğu genci yaşlısı tüm BBŞT ailesi, rengarenk kostümleriyle önce Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Bando eşliğinde şarkılar ve marşlar söylendi. Palyaçolar ve jonglör gösterileri festivalleri aratmayan kutlamalara ayrı bir renk kattı. Kimileri bu coşkuya dans ederek katıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da meclis üyeleri, muhtarlar ve bürokratlarıyla birlikte bu özel günlerinde tiyatrocuların yanındaydı. Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan kortej, Mustafa Kemal Caddesi boyunca devam etti. Onların heyecanına tüm Bornovalılar ortak oldu. Kimileri alkışlarla tempo tuttu, kimileri korteje katıldı. Yürüyüş, Bornova turunun ardından Büyük Park’ta son buldu.


Ege Life | BBŞT’ye Karnaval Gibi 25. Yıl KutlamasıRenkli görüntülere sahne olan etkinlikler, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti. BBŞT’nin geçmişini anlatan fotoğraflar ile birbirinden ilginç kostüm ve aksesuarların yer aldığı serginin açılışı hep birlikte yapıldı. Başkan Atila sergiyi ailesi ile birlikte gezdi.


Ege Life | BBŞT’ye Karnaval Gibi 25. Yıl KutlamasıAtila: “BBŞT’yi Türkiye izleyecek.”

Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde BBŞT’nin yetiştirdiği ünlü isimlerin de yerini aldığı programda konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “25. yıldaki hedefimiz tiyatromuzun ülkemizin her yerinde oyunlar sergilemesi. İşe İzmir’in ilçeleri ile başlayıp, sonra da İzmir dışına çıkacağız. Bunu başarabilirsek tiyatro sanatının daha da gelişmesine ve yeni şehir tiyatrolarının kurulmasına da öncülük ederiz.” dedi.

BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Hakan Taner Yıldırım ise kuruldukları günden bugüne kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, sanat yolunda azimle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.


Ege Life | BBŞT’ye Karnaval Gibi 25. Yıl KutlamasıEmeği Geçenler Unutulmadı


Festivale dönüşen 25. Yıl Kutlamaları çerçevesinde BBŞT’ye emek verenler unutulmadı. Başkan Atila, Bornova Eski Belediye Başkanları; Ali Sözer ve Sırrı Aydoğan ile yine Bornova Eski Belediye Başkanı ve CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’a BBŞT’nin bugünlere gelmesindeki katkıları nedeniyle teşekkür plaketi takdim etti.

Yorumlar

Yorum Yap

500