“Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || “Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı
1 Kasım 2017

“Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı

  • 1 Kasım 2017
  • 579 Görüntülenme
  • 0 YORUM


“Ayla”, Hollywood’un da YıldızıTürkiye’nin Oscar adayı AYLA’nın uluslararası yolculuğu Amerika Birleşik Devletleri’nde devam ediyor. Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılış filmi olarak sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıkan AYLA, izleyenleri bir kez daha büyüledi. Film, 25 Ekim tarihinde bu kez Asya Uluslararası Film Festivali’nin açılış filmi olarak beyaz perdedeydi.


Ege Life | “Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı

Türkiye ve yurt dışında katıldığı her özel gösterim ve festivalde izleyenleri etkisi altına alan Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, bu kez Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılış filmi olarak Paramount Pictures Stüdyoları’nda beyaz perdedeydi. Mustafa Uslu’nun yapımcısı olduğu, yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği, Astsubay Süleyman Dilbirliği ve Kore Savaşı’nda ölümden kurtarıp kızı gibi sahiplendiği Ayla’nın gerçek hikayesini anlatan film, sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıktı.


Ege Life | “Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı

Ölümden kurtarılan gerçek Ayla Kim Eunja ile birlikte, filmin minik Ayla’sı Kim Seol’un de olduğu ekiple Los Angeles’a giden film ekibinde Mustafa Uslu, Can Ulkay, filmin müziklerini besteleyen Fahir Atakoğlu, oyuncular İsmail Hacıoğlu, Sinem Uslu, Cade Carradine, Johnny Young vardı. Gösterim sonrası Türk ve Amerikalı izleyicilerin sorularını cevaplayan film ekibi uzun süre ayakta alkışlandı.


Ege Life | “Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı

Savaşın en acılı halini, evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştüren Türkiye’nin Oscar aday adayı AYLA, Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Toronto Uluslararası Film Festivali’yle başladığı dünya yolculuğunu Güney Afrika’da düzenlenen ve Yarışma Filmi olarak katıldığı Cape Town Uluslararası Film Festivali ile aynı tarihlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürüyor. Ayla, 25 Ekim’de yine Los Angeles’ta Açılış filmi olarak yer aldığı Asya Uluslararası Film Festivali ardından 27 Ekim Cuma günü başlayacak Türkiye vizyonu ve Seul galasıyla dünyayı dolaşmayı sürdürecek.

Ege Life | “Ayla”, Hollywood’un da Yıldızı

Ayla kasım ve aralık ayında da uluslararası arenada beyaz perdede olacak. Ziraat Bankası’nın ana sponsorluğunu, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsorluğunu üstlendiği Ayla’da Assan Hanil ve Hyundai de sponsorlar arasında bulunuyor. Filmin dağıtımcılığını ise Warner Bros üstleniyor.

Yorumlar

Yorum Yap

500