37. DYO Sanat Ödülleri Başvuruları Başladı

01 Temmuz 2017

37. DYO Sanat Ödülleri Başvuruları Başladı

  • 01 Temmuz 2017
  • 335 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen DYO Sanat Ödülleri’nin 37’ncisi için düğmeye basıldı. Türk özel sektörünün sanata destek verdiği örnek projelerden biri olma özelliğini taşıyan yarışmada son başvuru tarihi; 17 Eylül 2017.

 

1967 Yılından Bu Yana Sanata ve Sanatçıya Destek

 

Geçmişten günümüze Türk özel sektörünün sanata verdiği desteğin en önemli örneklerinden olan ve bu yıl 37’ncisi düzenlenen DYO Sanat Ödülleri’nde başvurular başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi; 17 Eylül 2017 olarak belirlendi. Başvuruların ilk kez internet üzerinden kabul edileceği 37. Dyo Sanat Ödülleri’nin seçici kurulunda; Prof. Dr. Şeniz Aksoy, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Prof. Neşe Erdok, Doç. Hasan Kıran, Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Umur Türker ve İhsan Yılmaz gibi çok değerli sanatçı, akademisyen ve basın mensupları yer alacak. Ön eleme, seçici kurul tarafından, 21 Eylül 2017 tarihinde online olarak yapılacak, 07 Ekim 2017 tarihinde ise seçici kurul, ikinci kez toplanarak ön elemeden geçen ve orijinalleri vakfa teslim edilen eserlerin arasından ödül almaya hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserleri belirleyecek.

 

Ege Life | 37. DYO Sanat Ödülleri Başvuruları Başladı

 

Seçici kurulunda görev alanlar ile birinci derece yakınlarının dışında 18-50 yaş arasında tüm sanatçıların katılımına açık olan 37. Dyo Sanat Ödülleri’ne, yağlı boya, akrilik veya özgün baskı resim tekniğinde eserler kabul edilecek ve yarışmaya her sanatçı en fazla üç eseriyle katılabilecek.

 

“Evrende Dönüşüm” konulu DYO Sanat Ödülleri’ne katılan eserin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş ve yayınlanmamış olması şartı aranıyor. Pentür dalında 3 esere eşit 15 bin TL, özgün baskı resim dalında 1 esere eşit 5 bin TL Başarı Ödülü ve plaketinin verileceği DYO Sanat Ödülleri’nde sergilenmeye değer bulunan eserler; 2017-2018 yıllarında toplam 6 ilde sergilenecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan (www.yasarvakfi.org.tr, vakif@yasar.com.tr, 0232 4950080) ulaşılabilir.  

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500