16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | KÜLTÜR SANAT || 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor
1 Mart 2018

16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor

  • 1 Mart 2018
  • 634 Görüntülenme
  • 0 YORUM


10 Mart – 10 Mayıs 2018


Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak üzere kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi, bu yıl Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin 16.’sını düzenliyor. 10 Mart’ta İstanbul’da başlayacak festival, 10 Mayıs’a kadar Trabzon, İzmir, Antalya, Bodrum, Mersin, Adana, Diyarbakır dahil 8 şehirde kadınlarla buluşmaya hazırlanıyor. Festival Baharı, Filmmor’un ardından, Uçan Süpürge ile devam edecek.

Ege Life | 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor


16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde izleyiciler “kadın yönetmenlerin” “kadın filmlerinden” öte, sinemaya ve hayata farklı kadrajlar açan kadınların, 21. yüzyılın ustalarının “sinemayla dansını” izleme olanağı bulacak. Türkiye ve dünyadan 48 filmle birlikte söyleşiler, atölyeler, toplu gösterimlerle dolu dolu bir program sunacak festival bu yıl, “Ne Söz Biter, Ne Yol, Ne de Düş” diyor.Kadınların Sineması, Kadınların Festivali


Ege Life | 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor


Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği ve Adana Kadın Platformu dayanışması ile 16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali; 8 şehirde, 2 ay boyunca tüm gösterimler ve etkinliklerini, bu yıl da ücretsiz olarak kadınlarla buluşturacak. 


Festival Programından İlk Bilgiler 


Film programında; Kadınların Sineması, Komşu Komşunun Filmine Muhtaç seçkisi: Kadınlar Vardır; Bedenimiz Bizimdir: Cinsel Taciz; Cins-iyet-ler; Toplu Gösterim: Fiona Tan bölümleri altında gösterilecek filmlere ek olarak Çocuklara Özel Seans var. 


Ege Life | 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor


Etkinliklerde ise Kendine Ait Biz Cüzdan: Yeni Kuşak Kadın Yapımcılar ve Vakti Geldi: Film Endüstrisinde Cinsel Taciz panelleri, Kısa Film Atölyesi, Feminist Bellek: Kate Millett ve Şirin Tekeli özel etkinliği ön plana çıkıyor. Kadınlar Vardır forumunda sinema sektörü bileşenleriyle buluşmalar ve söyleşiler düzenlenecek. Yorumlar

Yorum Yap

500