Taşınmak İçin İdeal 15 Ülke

GEZİ & KÜLTÜR SANAT | GEZİ || Taşınmak İçin İdeal 15 Ülke
6 Nisan 2017

Taşınmak İçin İdeal 15 Ülke

  • 6 Nisan 2017
  • 787 Görüntülenme
  • 0 YORUMHer yıl milyonlarca insan, başka bir ülkenin kendi ülkesi olması için doğduğu ve büyüdüğü ülkeyi terk etmeye karar verir. Peki hangi ülkeye taşınmak en iyisi? Bu tabii ki sizin için neyin önemli olduğuna bağlı. İklim, vergiler, suç oranları ve sağlık imkanları, başka bir ülkeye taşınırken dikkatle düşünülmelidir.


Başka bir ülkeye geçerken göz önüne alınması gereken ilk şeylerden biri de kültür şokundan nasıl kaçınacağınızdır. İngilizcenin yaygın şekilde konuşulduğu bir ulusa geçilmesi, karışıklığı hafifletmek için yardımcı olabilir. Örneğin, Yeni Zelanda ve Avustralya, güzel manzaralar ve ideal bir iklime sahip, İngilizce konuşan ülkelerdir.


Güvenlik, dünya çapında hareket ederken akılda tutulması gereken bir diğer faktördür. Norveç ve Danimarka, suç oranı düşük ve terör saldırısı riski düşük olan, refah seviyesi yüksek harika ülkelerdir. Fransa, Almanya ve İtalya, lezzetli yiyecek, kültür müzeleri ve güzel şehir manzaraları almak isteyenler için popüler ülkelerdir.


Sizin için tüm bunları bir liste haline getirdik ve bakın aklınızda ülke değiştirmek varsa, sizin için en ideal ülke bu 15 ülkeden hangisi?


1-Danimarka


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeMimarisi, su kanalları, bisiklet turları, sarayları ve limanlarıyla tam bir cennet. Eğer bu kentte yaşamak istiyorsanız araba almak zorunda değilsiniz. Çünkü belediyenin ücretsiz bisiklet hizmeti olduğu gibi, zaten herkesi bisikletli göreceksiniz. Refah seviyesi çok yüksek olan Danimarka tam bir görsel şölen yaşatacaktır. Harika bir mutfak ve temiz hava da cabası! Kendinizi bir maal kitabında hissetmeniz olası.


2-İrlanda


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 Ülkeİrlanda’ya taşınmak için sunabileceğimiz pek çok sebepten en ilgi çekici olanı adanın doğal güzellikleri. Mimarisiyle de göz dolduran İrlanda, kendine has kocaman yemyeşil parkları ve trafk sorununu sıfıra indirmiş olmasıyla meşhur!


3-Almanya


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeTürkiye ile kardeş ülke olduğunu söyleyebileceğimiz, pek çok iş koluna müsait güzide bir ülke. Güzel mimarisi, kanalları ve sıcakkanlı insanıyla sizi hemen içine alacak bu ülke, sizden sadece dilini öğrenmenizi bekleyecektir.


4-İspanya


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeDünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü ülkesi olmasının yanı sıra, en ekolojik şehirleri de sınırları içinde bulundurmaktadır. Tertemiz havası, mavi yeşil rengiyle büyüleneceğiniz bu ülkede yaşamak oldukça keyifli olacak.


5-Avustralya


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeIlıman iklime sahip bu ülke içerisinde sonsuz güzelliklere sahip pek çok plaj barındırıyor. Coğrafi konumu itibariyle her şeyden uzak sessiz sakin bir ülke olan Avustralya, aynı zamanda dünyanın en mutlu ülkesi seçilmiş.


6-İskoçya


Yağmurlu iklimi, yemyeşil doğası ve elbette kiltleriyle (etek derseniz oldukça sinirlenebiliyorlar!) ünlü İskoçya, sahip olduğu kültürel ve tarihi mirasıyla, her sene düzenlenen büyük sanat festivalleriyle binlerce ziyaretçinin akın ettiği son derece etkileyici bir ülke. Güvenli bir ülke olmasından ötürü, yaşamak için ideal denebilir.


7-Avusturya


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeAvusturya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Viyana, kültür ve sanatın da merkezi olarak biliniyor. Tarih boyunca Avrupa’nın önemli diplomatik ve kültürel olaylarına ev sahipliği yapan Viyana, yüzde 30’a yaklaşan orman varlığıyla aynı zamanda yeşil bir kent. Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri listesinde birkaç yıldır hep ilk sırada.


8-Kanada


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeDünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada’nın yarısı üniversite mezunudur. Dünyanın geri kalanından daha fazla göle sahip bu ülkenin görsel zenginliği sizi son derece etkileyecek!


9-Norveç


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeYaşam standardı en iyi olan ülke olarak seçilen Norveç’te eğitim ücretsizdir. Temiz havası ve muhteşem doğal ve tarihi güzellikleriyle Norveç yaşamak için en ideal ülkelerden biri.


10-İsveç


Ege Life | Taşınmak İçin İdeal 15 ÜlkeEkonomisi ve refah seviyesiyle dikkat çeken İsveç, çok kültürlü yapısıyla da beğeni toplamaktadır. Muhteşem manzaraları ve yeşil ormanlarıyla yüksek bir yaşam kalitesi sunuyor.
Çeviren ve Düzenleyen: Damla KILINÇ

Kaynak: www.ranker.com

Yorumlar

Yorum Yap

500