Avrupa’nın En Güzel Plajları

GEZİ & KÜLTÜR SANAT |  || Avrupa’nın En Güzel Plajları
31 Temmuz 2018

Avrupa’nın En Güzel Plajları

  • 31 Temmuz 2018
  • 76096 Görüntülenme
  • YORUMYaz geldiğinde tatil için genelde en güzel plajların olduğu yerlere gitmeyi tercih ediyoruz. Ya da çoğunlukla lüks bir otele yerleşip otelden dışarı adımımızı atmıyoruz. Çevredeki güzellikleri ve atmosferi ne yazık ki havuzlarda deneyimleyemezsiniz! Sizler için tatil rotanızı oldukça etkileyecek, Avrupa'nın en güzel sahillerini derledik!


    1- La Concha Beach, İspanya (Travellers Choice 1.si)
İspanya’nın kuzeyinde yer alan bir sahil kenti diyebileceğimiz bölge, mükemmel plaj deneyiminin yanı sıra leziz yemeklerin yer aldığı Avrupa’nın en gözde yerlerinden biridir. Tamamen yıkıldıktan sonra 19. yüzyıllarda tekrar inşa edilen bu şehirde, yüzme, kano, su kayağı ve su sporları ile ilgili aktiviteler yapabilirsiniz.


    2- Cala Macerella, İspanya Az insan ve çok huzur arayan okuyucularımız için ideal bir tatil rotası olan, İspanya'nın batısındaki bu plaj, görenleri büyülüyor. Cam gibi bir suda yüzmek isteyenler hem huzura hem temizliğe aynı anda sahip olabilecek!


    3- ZLatni Rat, HırvatistanHırvatistan'ın her yerinde muhteşem plajlar var olsa da Zlatni Rat, bir başka. Bu sahili ziyaret ettiğinizde kocaman bir burunun üzerinde olduğunuzu fark edeceksiniz. Harika bir denizi ve kumsalı ile sizleri büyüleyecek!


    4- Balos Lagoon, Yunanistan (Travellers Choice 7.si)Yunanistan'da bir lagünde yüzdüren plaj harika bir atmosfer vadediyor. Girit adasında bulunuyorsanız mutlaka bu plajda denize girmelisiniz. Üstelik harika sokak yemekleri tatmanız da mümkün!


    5- Las Canteras Plajı, İspanya (Travellers Choice 10.su)Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan plajda pek çok fastfood restoranı bulunması öncelikli olarak göze çarpıyor. Büyük ve geniş bir plajda kimse ile temas etmeden yüzebileceğiniz, ferah ve elit bir plaj keyfi İspanya'da sizi bekliyor.


    6- Praia da Marinha, Portekiz (Travellers Choice 13.sü)Dik kayalıkları ve bu kayalıklarda zamanla meydana gelmiş oyukları ile oldukça ilginç bir plaj deneyimi sunan Marinha, Portekiz'in muhteşem doğası ve kültürüyle birebir örtüşüyor.


    7- Myrtos Sahili, YunanistanBir vadiye benzeyen bu sahil, öyle güzel renklere sahip ki, kelimeler yetersiz! Mutlaka gidip görmeniz gereken bu plajı Türkiye'deki Faralya'ya benzetmek mümkün! Yunanistan Türkiye ile yaklaşık aynı iklimi gösterdiğinden bu plaja bir yaz tatilinde vakit ayırmanız yerinde olacaktır.


    8- Cala Goloritze, İtalyaUNESCO tarafından koruma altına alınmış olan plaj, mavinin neredeyse her rengini içinde barındırıyor. Dik bir kayanın hemen altında bulunan plajda yine mavinin her tonu ile karşılaşmak mümkün.


    9- Vik Siyah Kum Plajı, İzlandaBelki de en ilginç sahillerden biri olan Vik Plajı, görenleri siyah renkli kumu ile şaşırtıyor. Hayalinizdeki mavi deniz, altın kum imajından farklı olarak ilginç bir atmosfer sunan plaj, yalnızca kumu için gelen turistlerin akınına uğruyor.


    10- Sillon Plajı, Fransa (Travellers Choice 23.sü)İncecik kumu ve tarihi dokusuyla Fransa'da tatil yapacak okurlarımızın gözbebeği olmaya aday bu plaj, tüm ziyaretçilerinden neredeyse tam puan alacak nitelikte. Yılın bazı zamanlarında yükselen suyu sebebiyle çok eski zamanlarda, plajda bulunan kale çok yükseğe inşa edilmiş.
Yorumlar

Yorum Yap

500