18. Akbank Kısa Film Festivali Jürileri Belli Oldu

GEZİ & KÜLTÜR SANAT |  || 18. Akbank Kısa Film Festivali Jürileri Belli Oldu
01 February 2022

18. Akbank Kısa Film Festivali Jürileri Belli Oldu

  • 01 February 2022
  • 689 Görüntülenme
  • YORUM

21-31 Mart tarihlerinde düzenlenecek 18. Akbank Kısa Film Festivali'nin jüri üyeleri açıklandı. Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek festivalin Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” 40.000 TL ile ödüllendirilecek.

Akbank Sanat tarafından düzenlenen ve 21-31 Mart 2022 tarihleri arasında 18. kez gerçekleşecek Akbank Kısa Film Festivali‘nin jürileri belirlendi. Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; oyuncu Büşra Develi, yönetmen Nisan Dağ, oyuncu Okan Bayülgen, görüntü yönetmeni Cevahir Şahin ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşurken; 20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgisini festival bünyesinde toplamak ve  üretimleri teşvik etmek amacıyla ilk kez düzenlenecek “Genç Bakışlar” yarışmasının jüri üyeleri oyuncu Özge Gürel, şair, yayıncı Dündar Hızal ve yönetmen Ahu Öztürk olarak belirlendi. Bu yıl 5. kez gerçekleşecek Akbank Kısa Film Forum’un ana jüri üyeleri ise yazar, senarist Ayfer Tunç, yönetmen Selman Nacar ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu olacak.

En İyi Kısa Film’e 40 Bin TL Ödül

Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek 18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” 40.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde “En İyi Uluslararası Film” ise 5.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

 

Etkinlikler Ücretsiz

Her yıl on gün boyunca Akbank Sanat’ta gerçekleşen ve etkinliklerini ücretsiz olarak sunan Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim” ve “Forum” bölümlerinden oluşuyor. Programında Cannes, Berlin, Venedik gibi dünyanın önde gelen film festivallerinden filmlere yer veren festivalin “Forum” bölümünde ise, kısa filmlerin senaryo aşamasından desteklenmesi ve projelerin geliştirilmesine yönelik eğitimler düzenleniyor. Akbank Kısa Film Forum, yapım desteği amaçlı bir kısa film senaryo yarışmasına da ev sahipliği yapıyor.


Yorumlar

Yorum Yap

500