Geri Dönüştürülmüş Ürünleri Kullanarak Evinizi Süslemenin Basit ve Yaratıcı Yolları

3 Ocak 2017

Geri Dönüştürülmüş Ürünleri Kullanarak Evinizi Süslemenin Basit ve Yaratıcı Yolları

  • 3 Ocak 2017
  • 510 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Geri Dönüştürülmüş Ürünleri Kullanarak Evinizi Süslemenin Basit ve Yaratıcı Yolları

Artık insanların kullanılmış eski ev eşyalarını attıkları günler geride kaldı. Şimdi, eski eşyalarınızı geri dönüşüme uğratabilir ve evinizin görünümünü güzelleştirebilirsiniz. İşte size bunun için 5 yol:

1- Plastik Kasalar


Bütün eski sandıklarınızı atmışsınız değil mi? Peki, şimdiye kadar bu plastik ürünleri tasarım amacıyla kullanmayı düşündünüz mü? Sadece tasarım değil, aynı zamanda işlevsel amaçlarla da bu kasaları kullanabilirsiniz. İlk önce, atılan tüm öğeleri temizleyin. Arzunuza göre istediğiniz rengi seçin ve sprey boya ile boyayın. Sandıklara benzersiz bir görünüm vermek için boyalarla farklı desenler oluşturabilirsiniz. Bunlar artık cihazlarınızı doldurabileceğiniz veya çocuklarınızın oyuncaklarını koyabileceğiniz göz alıcı "kutular" olarak kullanılabilir. Bu çöpe atılmış eski kasaları tabure olarak kullanmak isterseniz, üst kısmına bir parça ahşap koyabilir biraz köpük ve güzel bir kumaşla sarabilirsiniz. İşte şık tabureniz hazır!

2- Kitaplar

Gerçekten rafında düzenlenmiş eski kitapları okuyor musunuz? Eğer hayırsa, o zaman bunları kullanmaya çalışın. Benzer boyutta en az iki adet ciltli kitap bulup, bunlarla küçük güzel bir kutu hazırlayabilirsiniz. Bu amaçla seçtiğiniz kitapların en az 5-6 cm kalınlığında olmasına dikkat edin. Yapmanız gereken, kitapların tüm sayfalarını dikkatlice kesmek. Bu şekilde, bunların ön ve arka kapakları bir kutunun dört kenarını oluşturmak için uygun olacaktır. Kapakları uygun bir şekilde kesip birbirlerine yapıştırın.

3- Duvar Kağıtları

Evinizde yıllardır duran duvar kağıtları hakkında ne düşünüyorsunuz? Onlarla duvarda bazı duvar resimleri veya duvar resimleri hazırlayabilirsiniz. İlk başta, bu eski duvar kağıtlarını çok sayıda parçaya ayırmanız gerekir. Duvarlarınızda sergilemek istediğiniz herhangi bir tasarımla gelebilirsiniz. Yıldızlar, hayvanlar, çiçekler veya herhangi bir geometrik şekil olabilir. Son olarak, kaliteli bir yapıştırıcı kullanın ve bu desenleri teker teker duvara yapıştırın.

4- Dolap Çekmeceleri

Eski ve atılacak çekmeceleriniz varsa, çarpıcı raflara çevirip ve duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Üzerine sabitlenmesini istediğiniz duvar rengine göre bir gölge seçin ve hem iç hem de dış yüzeyleri boyayın. Ardından, altını duvara monte edin, böylece iç yüzey dışarı bakacaktır.

5- Çamaşırlar

Eski kıyafetlerinizi çöpe atmayın. Evinizi dekore etmek için bunları kullanabileceğiniz çok sayıda yaratıcı yol var. Eski kot veya gömleklerinizle yastık kılıfı yapın. Benzer şekilde, kot çantalarınızı kullanabilir, güzel ve sıcak bir yorgan hazırlayabilirsiniz. Kaynak: http://www.ecofriend.com/


Yorumlar

Yorum Yap

500