Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”

 |  || Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”
1 June 2020

Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”

  • 1 June 2020
  • 744 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Röportaj: Süleyman Gülen

Genç şarkıcı Melis Fis, parçaları cover hâline getirip söylerken bir yandan da kendi bestelerini sosyal medya aracılığıyla dinleyicileriyle paylaşıyor. Çıkardığı yeni parçası “Dur Diyemem” ile kısa zamanda milyonlar tarafından dinlendi. Büyük bir takipçi kitlesine sahip genç yetenek gelecek planlarını bizlerle paylaştı.

Melis Fis kimdir, kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Ben Melis Fis. 18 yaşındayım, üniversitede okuyorum. Doğduğumdan beri sanatla iç içeydim ve müzik benim hayalim. Sosyal medyada videolar paylaşırken bir yandan da yazdığım şarkıları insanlarla paylaşmaya başladım. Bir idol olabilmek en büyük isteğim.

“SOSYAL MEDYA EN ÖNEMLİ BASAMAK”

Yaptığınız cover parçalarla gündeme geldiniz, sosyal medyada çok güzel tepkiler aldınız. Genç yaşta böyle bir üne sahip olmak nasıl bir his?

Her zaman hayalim olan bir şeydi aslında dediğim gibi müzikle ilgili bir kariyerim olması. Bu yüzden sosyal medya benim için içine doğduğum bir teknoloji çağında çıktığım en önemli basamaklardan biri oldu. Kendimi ilerlettiğimi düşündüğüm için zorlukları da olsa bu yolda olduğumdan dolayı keyifliyim.

 

Ege Life | Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”

 

Yeni parçanız “Dur Diyemem” dinleyicilerinizle buluştu ve kısa zamanda birçok kişi tarafından dinlendi. İlk şarkınızla alakalı duygularınızı öğrenebilir miyiz?

İlk yayınlanmış şarkım her zaman göz bebeğim olacak benim için. Attığım ilk resmi adım ve zamanla gelişmemi gösterecek bir tabela oldu “Dur Diyemem”. Bu yüzden onun yeri hep farklı kalacak gözümde.

“ARKASI KESİLMEDEN GELECEK”

Bundan sonra yeni parçalar gelecek mi?

Tabii ki yeni parçalar gelmeye devam edecek. Şu anda “Dur Diyemem”den sonra çıkmış Mustafa Sandal ve Defkhan ile yaptığımız “Yanında” ve Worry ile yaptığımız “Masal” adlı şarkımız da yayınlandı. Bundan sonraki şarkılarım da arkası kesilmeden gelecek.

“Müzik yapmak” size nasıl hissettiriyor?

Müzik yapmak beni rahatlatıyor. Çünkü duygularımı ve fikirlerimi ifade etmenin kendimce en doğru yolu olduğunu düşünüyorum.

 

Ege Life | Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”

 

Şarkı sözlerini nasıl yazıyorsunuz?

Şarkı sözlerimi yazma hikâyemde ana karakter duygularım oluyor. Yaşadığım bir olayda hissettiğim o duyguya tutunuyorum ve bırakmadan hislerimi olabildiğince kâğıda dökmeye çalışıyorum.

“Serbest stil”de de çok başarılısınız. O esnada cümleler ve melodi kafanızda bir anda oluşuyor, bu süreci nasıl tarif edersiniz?

Bu süreç hâlâ geliştirmeye çalıştığım bir süreç aslında benim için. Beste yaparken daha pratik bir düşünme biçimim olabilsin istiyorum. Bu yüzden de bir yandan düşünürken bir yandan da ağzımdan kelimelerin ve melodilerin dökülmesini sağlıyorum.

“BİR GÜN MUTLAKA OYNAMAK İSTERİM”

Bir yıl boyunca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri almıştınız. İlerleyen zamanlarda sizi oyuncu olarak ekranlarda görecek miyiz?

Sanatın diğer dallarına olan ilgim gibi tiyatroyu, oyunculuğu da çok seviyorum ve ileride bir gün mutlaka bir filmde veya bir oyunda yer almak isterim.

 

Ege Life | Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”

 

Anneniz piyano öğretmeni ve size müzik konusunda en büyük desteği o veriyor diye tahmin ediyoruz. Müziği sevmeniz ve devam etmenizde bu durumun büyük etkisi olduğunu söyleyebilir miyiz?

Müziği sevmemde ve devam etmemde ailemin payı kesinlikle göz ardı edilemez. Annem de babam da doğduğumdan beri beni hep desteklediler. Küçükken önüme org koyarlardı, mikrofona şarkı söyletirlerdi, uyurken müzikle uyuturlardı. Müzik tutkuma da eğitimime de hep katkı sağladılar. Bu yönden de böyle bir ailem olduğu için hep şükrediyorum.

“İNSANLARIN HAYATINA BİR ŞEYLER KATABİLMEK İSTİYORUM”

Gelecek planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Gelecek planlarım müziğimi içimden geldiği gibi yapabilmek. Yaptığım müzikte insanların da kendi yaşamlarından cümleler, tınılar keşfedebilmeleri. İnsanlara duyguların en önemli yön olduğunu anlatabilmek. Onların hayatlarına bir şey katabilmek istiyorum. Üretmeye, müzik yapmaya hep devam edip müziğimi geniş kitlelere duyurabilmek istiyorum.

 

Ege Life | Genç, Dinamik ve İstekli MELİS FİS: “En Büyük İsteğim İdol Olabilmek”

 

Son olarak Ege Life okuyucuları için neler söylemek istersiniz?

Ege Life okuyucularına öncelikle bu söyleşiyi okudukları için teşekkür ediyorum. Sonrasında ise duygularına tutunmalarını rica ediyorum. Bizleri insan yapan şey bu çünkü. Mutluluğu, acıları, korkuyu, heyecanı yaşayın; izin verin kendinize. Bir kez geliyoruz bu hayata ve hiçbir şey sizden önemli olmasın yaşamınızda.

  • Süleyman GÜLEN

Yorumlar

Yorum Yap

500