Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri

 |  || Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri
1 Aralık 2019

Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri

  • 1 Aralık 2019
  • 671 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Havalar bu sene yılbaşının yaklaştığını bize hissettirmese de Aralık ayının yaklaşması ile birlikte sokaklar ve caddeler süslenmeye başlıyor. Yılbaşı konseptli restoranlar ve kafeler çoğalıyor, bu da bizde evimizi yeni yıla hazırlama isteği uyandırıyor.

Evde büyük değişiklikler yapmadan, birkaç obje ve ışıklandırma bile ekleyerek atmosferini değiştirmeniz mümkün. Fakat önemli olan bunu yaparken renk karmaşası ya da dağınıklık oluşturmadan süslemek ve iç mekânlarınızı keyif alacağınız atmosferler hâline getirmek.

Ege Life | Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri

Bu ufak değişikliklere bile başlarken aklınızda bir renk paleti oluşturmanız, uyumlu renkleri seçerek evinizde dingin bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Evinizin farklı yerlerine içine mum konulan kırmızı, yeşil, beyaz tonlarında fenerler yerleştirebilirsiniz. Kırmızı ve yeşil hem birbirine zıt renkler olduğu için uyumlulardır hem de bize ilk hatırlattıkları şey, yılbaşı konseptidir. Bu fenerlerin içlerine parlak ya da kokulu mumlar koyarak sıcak bir atmosfer sağlamanız mümkün olabilir. Süslemek için kullandığınız aksesuarlarda renkli malzemeler kullanmayı planlıyorsanız koltuklarınız, berjerleriniz gibi sabit mobilyalarınız ile renk uyumuna dikkat etmeniz göz yormaması açısından büyük önem taşır.

Kanepelerinizi yılbaşı konseptine uygun, baskılı yastıklarla aralara ise düz renkli yastıkları yerleştirerek süsleyebilirsiniz. Özellikle karışık bir deseni yoksa bu yastıklar çok yakışacaktır. Bir başka öneri ise, düz renk yastıkları hediye gibi kalın kurdeleler ile bağlayıp koltuklarınızı basit yoldan süslemek olacaktır. Kanepenizi hem sizi sıcak tutacak hem de dekorasyonunuzu tamamlayacak bir şal ya da battaniye ile tamamlayabilirsiniz.

Ege Life | Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri

Yılbaşı ağacı süslemek bir başka eğlencedir bizler için aralık ayında. Süslerken bazı süsleri tarçın çubuklarından yaparak hem kokulu hem de görsel olarak çok hoş görünen bir ağaç tasarımı yaratabilirsiniz. Yılbaşı ağacında da aynı evinizin genel renk paletinde uyguladığınız gibi, uyumlu süsler kullanamaya ve renk karmaşası yaratmamaya özen gösterebilirsiniz. Çok fazla renk ve doku kullanımı, evinizi süslemeye çalışırken, bir anda ağacı bile göremediğiniz bir karmaşaya dönebilir. Ayrıca evinizdeki sadeliği korumak isteyenlerdenseniz varsa yılbaşı ağacını beyaz ve gümüş tonlarında süsler asarak ya da bir değişiklik yapıp beyaz bir yılbaşı ağacı alarak, sadeliğinizi bozmadan da evinize yılbaşı havasını getirebilirsiniz.

Küçük stüdyo daireler veya ofislerde biliyoruz ki bazen yılbaşı ağacı koyacak yer bile kalmıyor ama tabii bu yılbaşı atmosferi yaratamayacağımız anlamına gelmiyor. Kuru dallara ya da yapay bitkilere yılbaşı süsleri asarak yeni yıl konseptini yakalamanız oldukça kolay olacaktır.

Ege Life | Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri

Yılbaşlarında masa düzeni ise, diğer önemli noktalardan biridir. Özellikle yılbaşını evde kutlamayı düşünüyorsanız, masa tasarımınızda kırmızı yeşil konseptinden farklılaşıp metalik renkler kullanabilirsiniz. Yılbaşı konseptine uygun altın rengi ya da gümüş rengi peçeteler, hem sade hem de şık görünecektir. Gümüş şamdanlar ve mumlar masanızda sıcak bir atmosfer yaratmanız da size yardımcı olacaktır. Ek olarak kuru dallar, kozalaklar ve ahşap servis tabakları da masanızın konseptini tamamlayacaktır.

Aynı zamanda iç mekânlarınızda soğuk kış aylarında sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız aydınlatmayı mutlaka tavandan tek aydınlatma olarak değil küçük abajurlar, mumlar ve duvar aydınlatmalarıyla sarı ışık kullanarak dağınık şekilde sağlamanızı tavsiye ederim. Bu sayede çok daha sıcak bir atmosfere sahip olabilirsiniz.

Ege Life | Evinize Yılbaşı Ruhunu Getirecek Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarımızda farklılıklar yaratmak kendimizi daha iyi hissetmemizi de beraberinde getiriyor. Siz de yılbaşı havasını evinizin içinde hissetmek için bu ufak değişiklikleri yapabilirsiniz ve yeni yıla yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Dilerim 2020 yılı sizlere güzellikleri de beraberinde getirir.


Yorumlar

Yorum Yap

500