Ege Ajans 33 Yaşında

 |  || Ege Ajans 33 Yaşında
1 Mart 2019

Ege Ajans 33 Yaşında

  • 1 Mart 2019
  • 682 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ege Ajans’ın 33’üncü kuruluş yıldönümü ve yenilenen haber ajansının hizmete açılması dolayısı ile Ege Ajans’ta bir açılış töreni gerçekleştirildi. Törene başta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Canan Fisun Abay, fakülte dekanları, enstitü ve yüksekokul müdürleri, medya temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Ege Life | Ege Ajans 33 Yaşında

Türkiye’nin üniversite bünyesinde kurulan ilk akademik haber ajansı olan Ege Ajans, 33’üncü yaşını düzenlenen törenle kutladı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemizde toplumu yakında ilgilendiren çok önemli bilimsel araştırmalar yapılıyor. Egeli bilim insanları ziraattan eğitime, sağlıktan spora, gıdadan tekstile, sanattan teknolojiye birçok alanda öncü çalışmalar gerçekleştiriyor. Birçok ulusal ve uluslararası başarılara imza atıyor. Şüphesiz yapılanlar kadar, yapılanların halkla paylaşılması, büyük önem arz ediyor. Bu noktada Ege Ajans’a önemli görevler düşüyor” dedi.

Ege Life | Ege Ajans 33 Yaşında

Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak ayrı ayrı yayın hayatına devam eden Ege Üniversitesi Televizyonunu, Radyo Ege Kampüsü ve Ege Ajansı; EGEMM çatısı altında bir araya getirdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bizlerin sesi, gözü, kulağı olan ajansımızın fiziki birtakım sıkıntıları vardı. Bunları gidererek ajansımızı daha modern, daha çalışılabilir bir görünüme kavuşturduk. Yenilenen ajansımızın üniversitemize, İzmir’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ege Life | Ege Ajans 33 Yaşında

“Emektar Bir Haber Merkezi”


Dekan Prof. Dr. Dilek Takımcı ise Ege Ajansın, Ege Üniversitesinin bilgi ve birikimini basın aracılığıyla toplumla buluşturan emektar bir haber merkezi olduğunu ifade ederek, “Gazetecilik öğrencilerinin mesleğe dair ilk uygulama heyecanını yaşadıkları yerdir aynı zamanda. Ajansımız yenilenerek daha modern, daha ferah bir çalışma atmosferine kavuşmuştur. Sayın Rektör Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Zira Ege Ajans’ın üniversitemizin basına açılan yüzü olarak daha konforlu bir çalışma ortamına sahip olması gerektiğini düşünmüş ve bu doğrultuda üniversitemizin potansiyelini harekete geçirmiştir. Gazete haberciliğinin yanı sıra öğrencilerimiz Ege Üniversitesi Televizyonunda her gün canlı yayın olarak haber programları da gerçekleştirmektedir. Ayrıca aylık olarak ‘Kalem’ gazetesini çıkarmaya devam ediyoruz. Ege Ajans’ın bu günlere gelmesinde büyük emeği geçen başta gazetecilik bölümü hocaları ve Oğuzhan Kavaklı hocamıza teşekkürü borç bilirim” dedi.

Ege Life | Ege Ajans 33 Yaşında

Ege Ajans, Türkiye’nin tüm devlet ve vakıf üniversiteleri arasında üniversite haberlerinin yayınlandığı gazetelerin erişimi, tirajı ve haber sayılarında 2018 yılında zirvede yer aldı. 2018 yılında EÜ Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin haber merkezi olarak görev yapan Ege Ajans tarafından üretilen bin 278 haber medyaya geçildi. Ege Üniversitesi basılı gazete ve dergilerde toplamda 15 bin 386 habere konu oldu. Ege Bölgesi üniversiteleri sıralamasında en çok haberi yapılan birinci üniversite olan Ege Üniversitesi; Türkiye genelinde internet medyası, gazete, televizyon ve dergilerde en çok haberlerine yer verilen ilk üç üniversite arasında yer aldı.Haber ve Fotoğraf: Süleyman Gülen
Yorumlar

Yorum Yap

500