Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

DOSYA |  || Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları
1 Nisan 2020

Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

  • 1 Nisan 2020
  • 681 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Bu ay sizlere bana göre telefonda en iyi şekilde fotoğraf düzenleyebileceğiniz programlardan bahsedeceğim. Bunlardan önce belirtmek isterim ki; bu tip programlarla teknik açıdan kötü çekilmiş fotoğrafları bile çok güzel hâle getirebilirsiniz. Eğer en güzeli olsun şeklinde bir takıntınız varsa daha önceki yazılarımda da çokça belirttiğim gibi fotoğraftaki ışık oranına dikkat ederek çekimler yapın. Bahsedeceğim programların düzenleme alanlarını kendimce portre ve doğa çekimi olarak ayırdım. Şöyle ki; bazı programlar portre fotoğraflarınızı düzenlemek için çok daha hoş sonuçlar veriyor. Bazıları ise doğa veya insansız fotoğraflar için güzel sonuçlar veriyor. Tabii bu benim görüşüm; size göre tam tersi de olabilir.

 

VSCO

Ege Life | Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

En çok bilinen telefonda fotoğraf düzenleme uygulamalarının başında sayabilirsiniz. Size sunduğu hazır filtrelerle fotoğraflarınıza çok farklı havalar katabilirsiniz. Size tavsiyem fotoğrafınızı filtrelere çok boğmadan sertlik miktarını düşürüp doygunluğu biraz azaltabilirseniz çok alıcı fotoğraf ortaya çıkarabilirsiniz. Bu program bana göre daha çok doğa tarzı fotoğrafların alıcılığını ön plana çıkartmakta çok daha iyi.

 

SNAPSEED

Ege Life | Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Benim de en çok kullandığım telefon uygulaması olan Snapseed ile fotoğrafınıza çok yönlü düzenlemeler yapabilirsiniz. Bölgesel, genel, keskinlik ve ışık ayarları gibi ilk başta tercih ettiğim bu uygulama ile portrelerinizde ana ögenizi ön plana çok rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Eskitme filtreleri ile fotoğrafınıza farklı bir yön katacağınız Snapseed’in siyah beyaz filtresini de çok başarılı buluyorum.

 

AFTERLIGHT

Ege Life | Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Android için ücretsiz olan bu uygulama IOS için Afterlight 2 olarak indirilerek ücretli şekilde kullanılabiliyor. Işık filtreleri için son dönemde insanların çok tercih ettikleri bir uygulama. Size hazır filtrelerle fotoğraflarınıza bambaşka havalar katmanıza yardımcı oluyor.

 

LIGHTROOM CC

Ege Life | Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Neredeyse tüm profesyonel fotoğrafçıların telefonunda olan bir uygulama. Işık ve renk ayarını ayarlayabileceğiniz, sıcak soğuk ilişkisini dengede tutabileceğiniz geniş kapsamlı bir uygulama. Diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi bazı ayarları yapmak için ücret ödemeniz gerekiyor. Bilgisayar uygulamasına yakın olduğu için kendinizi geliştirmek açısından telefonda bu uygulamanın mutlaka bulunması gerektiğini söyleyebilirim.

 

POLAR

Ege Life | Telefonda En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Bana göre en az Snapseed kadar başarılı olan ancak son zamanlarda çoğu insanın fark ettiği güzel bir uygulama. Portre fotoğraflarınız için yüz detaylarına ayrıntılı şekilde çalışabileceğiniz bir uygulama. Çeşitli efektlerle birlikte fotoğraflarınız farklı boyutlara geçecektir. Android ve IOS için ücretsiz.

 

 

  • Süleyman GÜLEN

Yorumlar

Yorum Yap

500