Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

DOSYA |  || Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal
1 Nisan 2020

Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

  • 1 Nisan 2020
  • 744 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Evde kalarak kendimizi ve tüm sevdiklerimizi koruduğumuz, birbirimize ‘seni seviyorum’ demenin en güzel yolunun görüşmemek olduğunu bildiğimiz bu günlerde evlerde yapacak öyle çok aktivite var ki! Ailecek iyi vakit geçirmek isteyenler için harika bir içerik hazırladık. Kaliteli vakit geçirmenin en güzel yollarından biri olan oyunları derledik. Evde çekirdek aile ile oynanacak en keyifli oyunlar içeriğimizde!

    

1. Jenga

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Ahşap tahtalarla oynanan denge ve dikkat oyunu Jenga, hepimizin muhtemelen sevdiği bir oyun. Ailecek oynandığında çok keyifli dakikalara sebep olacağından şüpheniz olmasın. Bir düşünün, fonda tatlı bir müzik, Jenga oynayan sizler ve kahkaha atan çocuklar... Fırsatınız varken evde ailecek kaliteli vakit geçirmeniz bizden size tavsiye!

 

    2.  İşaret Kelime

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Aile boyu oynanacak harika bir oyun önerimiz var. Son derece eğlenceli ve keyifli işaret kelime oyununu çekirdek aileniz ile oynayabilirsiniz. Oyunda yapmanız gereken bazı kartlara kelimeler yazıp ters çevirmek. Ters duran bu kartlardan birini alıp görmeden alnınıza yapıştıracaksınız. Tüm aile bir adet kartı alnına yapıştıracak ve aile üyeleri birbirine kelimeleri anlatacak. Alnınızdaki kelimeyi bildikçe kartınızı değiştireceksiniz. En çok kart biriktiren kazanır!

 

    3.  Scrabble

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Efsane oyunu unutmadınız değil mi? Kelime dağarcığını geliştirmede, beyni çalıştırmada son derece önemli yeri bulunan Scrabble evlerde oynanacak en güzel oyunlardan biri. Çocuğunuzla birlikte yeni kelimeler öğrenecek, beğenmediğiniz kelimelere mızıkçılık yapabileceksiniz. Ne dersiniz, sizce de eğlencenin en tatlı yollarından biri değil mi?

 

    4. Monopoly

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Çocukken en sevdiğimiz kutu oyunlarından olan Monopoly hâlâ şöhretini koruyor. Çocukluğumuzun efsane oyunlarını bugünlerde sıkça oynuyoruz. Üstelik oyun çocuklarla oynandığında, çocukların para idaresini, sıra beklemeyi ve şans faktörünü tanımayı da öğrenmeleri mümkün olacak.

 

    5. İsim-Şehir-Hayvan

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Son zamanlarda duyduğumuz kadarıyla evlerde balkonlardan bile oynanan bu oyun, belki de ilk öğrendiğimiz oyunlardan biri. Sayan kişi ile birlikte içimizden harf sayıp, sevdiğimiz harfte durdurma heyecanımız unutulacak gibi değil. Evde çocuklarla oynayabileceğiniz hem zekalarını hem hafızalarını geliştirmeye yönelik bu oyundan siz de sonsuz keyif alacaksınız.

 

    6. Hafıza Oyunu

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Her şekilde oynanabilen, kutu oyunları arasında oldukça sevilen bu oyuna harika bir yorum getirdik. Kare kare kestiğiniz kağıtlara ikişer adet olacak şekilde en sevdiğiniz şiirden bir dize yazıyorsunuz. Bu kartları karıştırıp ters olarak masaya diziyorsunuz. Bir kart açıp bu dizeyi okuduktan sonra başka bir kartı açıp dizeleri okuyorsunuz. Sonrası bildiğiniz hafıza oyunu; dizeleri en çok eşleştiren kazanır!

 

    7. Tabu

 

    Vee tabi ki tabu! Aile boyu ve hatta arkadaşlarla en sevdiğimiz oyun olan tabu, bu kez aile çekirdek ailemiz ile keyifli dakikalar yaratmaya geliyor. Üstelik evde tabunuz yoksa internette de onlarca tabu ile karşılaşabilir, bu tabulardan birini internet üzerinden bakarak oynayabilirsiniz. Ailecek keyifli vakit geçirirken hafızanızı zinde tutacak!

 

    8. Satranç

Ege Life | Evde Oynanabilecek Oyunlar #evdekal

    Bize göre zekayı en iyi geliştiren ve hatta yaşlanmayı geciktiren bir oyun varsa o da hiç şüphesiz satranç. Çocuklara küçük yaşta aşılamaya başlayacağınız satranç, ileride çok iyi sonuçlar doğuracaktır. Kim bilir belki de ileride turnuvalarda derece kazanacak bir genç yetiştireceksiniz!
 

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500