Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

DOSYA & HABER |  || Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi
01 Mart 2021

Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

  • 1 Mart 2021
  • 552 Görüntülenme
  • 0 YORUM

Bahar günlerine adım atacağımız bugünlerde, evlerinizde tasarlayabileceğiniz sinema odası fikirlerini dekorasyon bölümümüzde paylaştık. Şimdi sıra o muhteşem odalarda izleyeceğimiz en güzel dizi ve filmlerde! Dijital dünya 2021'e pandemi sebebiyle oldukça hızlı bir giriş yaptı. Biz de sizler için iki aylık süreçte en çok izlenen dijital yapımları derledik. İşte karşınızda 2021'in en çok izlenenleri!

 

The Breaking Bad

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

50 yaşında, Walter White adlı bir lise kimya öğretmeninin, ailesinin maddi gereksinimlerini karşılayabilmek için New Mexico’nun uyuşturucu imparatoruna evrilmesini konu alan efsane dizilerden biri olan The Breaking Bad, ortalama 50 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Karakterlerin derinliği, olay örgüsünün griftliği, sürükleyiciliği ile izleyene nefes aldırmayacak türden bir yapım.

 

Our Planet

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Belgesel severlerin muhakkak takip etmesi gereken önemli dizilerden biri olan Our Planet, Planet Earth’ın yükselttiği çıtayı daha da yükseğe çıkaran, sunumunu doğa tarihçisi David Attenborough’un yaptığı doğa ve hayvan belgesel serisi. Our Planet, doğanın güzellikleri kadar dünyanın dört bir yanında insanın doğaya verdiği zararı da ele alıyor.

 

The Last Dance

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

NBA’in ve basketbolun efsane ismi Michael Jordan’ın Chicago Bulls’taki son sezonunu (1996-1997) konu alan The Last Dance efsane basketbolcunun Chicago Bulls ile yaşadığı son şampiyonluğunu detaylarıyla gözler önüne seriyor.

Sherlock

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Hepimizin sevdiği ve hayranı olduğu Benedict Cumberbatch'in sevilen dizisi Sherlock, tekrar tekrar izlenmeyi hak eden dizilerden. Sherlock dizi serisinde Londra sokaklarında kendine has yöntemleriyle gizemli suç olaylarını çözmeye çalışan Sherlock Holmes’un tehlikeli ve gizemli olaylarla uğraşmasını anlatmaktadır.

 

When They See Us

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Dizide, ABD’de 1989 yılında vahşi bir olay yaşanır. Central Park’ta koşuya giden Trisha Ellen isimli kadın cinsel tacize ve öldürme teşebbüsüyle ağır bir şekilde darpa uğrar. Bu suç için o dönem 4 tanesi 14 yaşında, birisi de 16 yaşında olan 5 çocuk suçlanır. Polis tarafından ağır bir sorgudan geçirilen ve zorla itirafları alınan bu 5 çocuk tarihe Central Park beşlisi olarak geçer.

 

Peaky Blinders

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Tarzına hayran olduğumuz Peaky Boy'lu dizi işte burada! 1919’lu yıllardan itibaren İngiltere’nin Birmingham şehrinde etkin olan Peaky Blinders çetesini anlatıyor. Çetenin lideri Tommy Shelby daha güçlü olabilmek için gözünü karartmış bir mafya babasıdır. Peaky Blinders çetesini ve dolayısıyla Shelby’yi durdurma görevi Müfettiş Chester Campbell’ındır.

 

Dark

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz, oldukça sürükleyici bir dizi olan Dark, Almanya’da bir kasabada bir çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan ve ortaya çıkan gizemi konu alıyor. Dark dizisinde geçmiş ve geleceğin birbirine girdiği olaylar zinciri izliyoruz.

 

The Punisher

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Biraz bilimkurgu, biraz macera içeren dizi, The Punisher, Marvel kurgusunda yaşayan, ailesinin cinayetinden sorumlu olanları cezalandırmak için yola çıkan Frank Castle adlı eski bir deniz piyadesinin hayatını anlatıyor. Frank Castle rolünü Jon Bernthal oynuyor.

 

Prison Break

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Hem oyuncularına hayran olduğumuz, hem de konu sebebiyle zekasına vurulduğumuz öyküsüyla Prison Break asla modasını yitirmeyecek bir dizi. Wentworth Miller’ın oynadığı Michael Scofield karakteri haksız yere idam cezasına çarptırılan abisini hapishaneden kaçırmak için çılgın bir planın içine giriyor.

 

The Crown

Ege Life | Mart Ayı Dijital Vizyon Seçkisi

Son zamanlarda dünya çapında inanılmaz bir izlenme oranına ulaşan The Crown, bizimde en sona sakladığımız muazzam kıymetli bir dizi. Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve kapalı kapılar ardında dönen olayları anlatıyor.

 

İyi Seyirler!

  • Damla KILINÇ MARAMUROĞLU

Yorumlar

Yorum Yap

500