Turkcell Teknoloji Buluşmaları İzmir’de Başladı

DOSYA & HABER | HABERİNİZ OLSUN || Turkcell Teknoloji Buluşmaları İzmir’de Başladı
1 Mart 2019

Turkcell Teknoloji Buluşmaları İzmir’de Başladı

  • 1 Mart 2019
  • 546 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Dünyanın ilk dijital operatörü olma özelliği taşıyan Turkcell’in, 25 yılık teknoloji deneyimini Ege Bölgesi’nin şirketleriyle paylaştığı ‘Turkcell Teknoloji Buluşmaları’ etkinliği İzmir’de gerçekleşti.

Ege Life | Turkcell Teknoloji Buluşmaları İzmir’de Başladı


Türkiye’deki şirketlerin hızla dijitalleşen dünyaya en verimli şekilde uyum sağlaması amacıyla düzenlenen Turkcell Teknoloji Buluşmaları başladı. Anadolu’nun dört bir yanına yayılacak bu dijitalleşme seferberliğinin ilk durağı İzmir oldu. Swiss Otel Büyük Efes’te gerçekleşen ve 461 farklı şirketin takip ettiği etkinlikte, Endüstri 4.0, IoT, saha, üretim verimliliği, dijital dönüşüm ve sağlayacağı faydalar, dijital reklamcılık, güvenli e-ticaret, veri güvenliği konuları ele alındı.  Toplantının açılışında konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener “İnternet hayatımızı daha hızlı ve kolay yaşanır hale getirmeye başlayınca değişim de büyük firmalardan başladı ve tüm hızıyla KOBİ niteliğindeki firmaları da dönüştürmeye devam ediyor. Özellikle zamanın en önemli değer olduğu günümüzde bu kaybı azaltan her dijital çözüm çok hızlı bir şekilde kabulleniliyor. 25 yıl önce bu yolculuğa başlayan Turkcell bugün dünyanın ilk dijital operatörü unvanıyla ülkemizin insanına ve ekonomisine dijital dönüşüm serüveninde katkı sağlamaya devam ediyor. Bugün Türkiye’de mobil abone sayısı 80,6 milyona ulaştı. Penetrasyon yüzde 99,8 oldu. Bu rakamlara ulaşmakta Turkcell’in sektördeki öncülüğü, başarısı ve katkısı yadsınamaz” dedi. 

Ege Life | Turkcell Teknoloji Buluşmaları İzmir’de Başladı

Anadolu Turu Sürecek

Ege Life | Turkcell Teknoloji Buluşmaları İzmir’de Başladı

Özgener’in ardından açılış konuşması yapan Turkcell Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş ise, “Türkiye’nin teknolojiye bakışına katkı sağlamak ve teknolojiye yönelmesine öncülük etmek amacıyla 9 seneden bu yana İstanbul’da iş dünyasını Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde buluşturuyoruz. Bugüne kadar 950 konuşmacı, 50 bin bireysel katılımcı, yine yaklaşık 500 bin internet canlı yayın izleyicisini buluşturduk. Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell olarak 25.yılımızda şimdi de bu kapsamlı organizasyonu Türkiye’nin farklı bölgelerindeki şirketlerimizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Turkcell Teknoloji Buluşmaları’yla şirketlerimizin yoğun faaliyet gösterdiği illerdeki temsilcileriyle bir araya gelmeyi, birebir onların ağzından ihtiyaçlarını, beklentilerini dinlemeyi hedefledik. Bu tip buluşmaların karşılıklı etkileşimin yanı sıra şirketlerimizin dijital hale gelmesi, uluslararası alanda rekabet güçlerini ortaya çıkarması açısından da büyük önem taşıdığına yürekten inanıyoruz. Bu vesileyle İzmir’de Ege bölgesinden gelen şirketlerle buluşmaktan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorum Yap

500