Renk Seçimi Uyku Kalitesini Etkiliyor

DOSYA & HABER | HABERİNİZ OLSUN || Renk Seçimi Uyku Kalitesini Etkiliyor
1 Mayıs 2019

Renk Seçimi Uyku Kalitesini Etkiliyor

  • 1 Mayıs 2019
  • 634 Görüntülenme
  • 0 YORUM
Sağlıklı uykunun temeli ruhsal ve fiziksel olarak uykuya tam olarak hazır olmaktan geçse de, çevresel faktörler de uyku kalitesini etkiliyor. Yatak seçiminden dekorasyon tercihlerine, duvarlarda kullanılan boyanın renginden nevresim takımının niteliklerine, her ayrıntıya dikkat edilmesi gerekiyor. Tasarımlarında yüzde yüz pamuk ipliği kullanan Cotton Box, uyku kalitesini önemsiyor ve nefes alıp veren kumaş dokusuyla, sıcaklığı belli bir seviyede tutuyor. Avrupa standartlarına uygun baskı ve boyama aşamalarında kimyasal hiçbir maddeye yer vermeyerek, ciltte alerji oluşumuna engel oluyor. Zengin renk ve desen skalası ile yatak odaları için farklı kombin seçenekleri oluşturuyor. Güne güzel bir atmosferde mutlu uyanmak için yatak odası dekorasyonunda bazı kriterler göz önünde bulundurulmalı. Özellikle sakin ve dinlendirici bir ortam oluşturmak için renklerin uyku düzeni üzerindeki etkisi göz ardı edilmemeli. Kişilerin farkında olmadan seçtiği renkler, ruh hali ve duygu durumu üzerinde etkili oluyor.

Mavinin Huzurunda Derin Bir Uyku


Mavi yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği ile yatak odalarında en çok kullanılan renklerden biri. Gökyüzü ve denizi çağrıştıran mavi, huzuru ve dinlenmeyi de temsil ediyor. Sakin bir uyku uyumak ve dinlenmiş olarak uyanmak için yatak odalarında maviye ağırlık verilmeli.


Doğadan Kopamayanların Rengi Yeşil

Ege Life | Renk Seçimi Uyku Kalitesini Etkiliyor

Derin bir uyku için kendinizi doğa ananın kollarına bırakabilirsiniz. Doğanın rengi olarak bilinen yeşil, stresi yumuşatıyor ve kaliteli bir uyku geçirilmesini sağlıyor. Gün içindeki yorgunluğunuzu ve stresinizi yatak odanızda yeşile ağırlık vererek atabilirsiniz. Yeşil bir pike ile doğayı odanıza yansıtabilirsiniz.

Güne Enerjik Başlamak İçin Kırmızı

Ege Life | Renk Seçimi Uyku Kalitesini Etkiliyor

Kırmızı, turuncu ve pembe gibi canlı tonlar, harekete geçme hissi uyandırıyor. Sabahları daha enerjik uyanmak ve güne daha zinde başlamak için bu renkleri tercih edebilirsiniz.

Sakin Bir Atmosfer İçin Bej

Ege Life | Renk Seçimi Uyku Kalitesini Etkiliyor

Hayatı ve toprağı temsil eden kahverengi güven hissi veriyor. Pudra, vizon ve bej rengi gibi toprak tonları doğal ve samimi bir atmosfer yaratıyor. Özellikle duvar boyasında çok tercih edilen bu renkler aydınlık ve genişlik hissi veriyor. Yorumlar

Yorum Yap

500