Bornova’da Sokak Köpeklerine Serin Yuva

1 Temmuz 2017

Bornova’da Sokak Köpeklerine Serin Yuva

  • 1 Temmuz 2017
  • 536 Görüntülenme
  • 0 YORUM

 

Yaz sıcakları başlarken Bornova’da sokak köpeklerini sığınabilecekleri serin yuvalara kavuşturmak için anlamlı bir iş birliği yapıldı. Ege Üniversitesi öğrencilerinin Bornova Belediyesi iş birliği ile yaptığı köpek kulübeleri vatandaşların talep ettiği bölgelere yerleştirildi. Köpekler sıcak havalardan etkilenmeyecekleri kulübelerine kavuştu.

 

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Sokak hayvanları için bir şeyler yapmak isteyen 7 öğrenci kendi imkânları, düzenledikleri kermesin gelirleri ve bağışlarla 14 köpek kulübesi yaptı. Öğrenciler yaptıkları kulübeleri, Bornova Belediyesi Fen İşleri Atölyesi çalışanlarıyla birlikte boyadı. Öğrenciler köpekler için yardımseverlerden kuru mama da topladı.

 

Ege Life | Bornova’da Sokak Köpeklerine Serin Yuva

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları için her türlü iş birliğine açık olduklarını ve yardım gayretlerine ellerinden gelen desteği verdiklerini belirterek, “Bornovalılar zaten sokak hayvanları konusunda çok duyarlı. Üniversite öğrencilerimizi de duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. Sokak hayvanları çoğu zaman biz insanların yardımlarına muhtaç. Bu nedenle herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor.” dedi.

 

 

 


Yorumlar

Yorum Yap

500