Aziz Kocaoğlu’ndan Veda

DOSYA & HABER | HABERİNİZ OLSUN || Aziz Kocaoğlu’ndan Veda
1 Ocak 2019

Aziz Kocaoğlu’ndan Veda

  • 1 Ocak 2019
  • 562 Görüntülenme
  • 0 YORUM31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kararından dönüş olup olmayacağı ile ilgili soruya, “Kararımız kesindir. Geriye dönüşüm söz konusu değildir. Türkiye için, İzmir için yak kendini derlerse de kendimi yakarım. O noktaya da inşallah gelmez” yanıtını verdi.

Ege Life | Aziz Kocaoğlu’ndan Veda


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bostanlı Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen “İzmir Modeli” konulu toplantıya katıldı. Üyelere 14 yılı aşan görev süresi içerisinde hayata geçirdiği önemli projeleri ve yönetim anlayışını anlatan Kocaoğlu, yerel seçimlerle ve yeniden başkanlığa aday olup olmayacağı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Etkinliğin soru cevap bölümünde Kocaoğlu, ‘Başkanlık için dönüş var mı?’ sorusuna, “Ben bu kararı 2014 seçimlerinde vermiştim. 10 yılı yeterli görüyorum. Binali Bey’in aday olmasından dolayı, biz de girdik. Şimdi kararımız kesindir. Benim geriye dönüşüm diye bir şey söz konusu değil. İzmir için, Türkiye için… İzmir için yak kendini derlerse de kendimi yakarım. O noktaya da inşallah gelmez” dedi.


Ege Life | Aziz Kocaoğlu’ndan Veda


“İzmir, Türkiye’nin En Çok Üreten Kenti”

Belediye başkanlığı süresince katılımcı yönetim anlayışıyla kenti yönettiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “15 sene belediye başkanlığı yaptıktan ve yeniden aday olmama kararı aldıktan sonra gezgin vaiz gibi olduk. Her yerde o modda bir şeyler konuşmaya çalışıyoruz. Yıllardır, ‘Siz kimliğinizi bulamamışsınız, bu kadar sektörle uğraşılmaz’ diye özellikle İstanbul ve Ankara devlet bürokrasisinden eleştiriler oldu. “Bu kent kasaba değil, Türkiye’nin en çok üreten kenti, her sektörde büyümek zorundadır çünkü her sektörde deneyimi vardır.” dedim. İzmir’e böyle bakmak gerekir. Yeni yeni 15 senelik mücadeleden sonra bu bakış açılarını törpüleyebildik” diye konuştu.

Ege Life | Aziz Kocaoğlu’ndan Veda


“Geriye Dönmem Söz Konusu Değil”

“Siyaseti bırakma kararınızdan vazgeçme durumunuz olur mu?” sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Ben bu kararı aslında 2014 yılında vermiştim. ‘Ben bu işi öğrendim, ölene kadar ben yapacağım’ diye bir şey yok. Başka bir arkadaş bu bayrağı alıp daha yukarıya taşıyacak. Geriye dönüşüm diye bir şey söz konusu değil. Ben bunu yaptım, ben başarılıyım, millet bana oy veriyor anlayışı yanlış. Bırakmayanlara saygı duyuyorum ama taze kana ihtiyaç var. Aday önermeyeceğim. Düzgün bir arkadaşımın, bayrağı ileri götürebilecek bir arkadaşımın büyükşehir belediye başkanlığı görevini almasını diliyorum. Bu seçimde sadece büyükşehir belediye başkanı önemli değildir, ilçe belediye başkanları da son derece önemlidir. Büyükşehir adayı kim olursa olsun; ancak kendini götürebilecek güce sahiptir. Tanınan birçok arkadaşımız var. Ama ancak kendini taşır. Kırsaldakiler hem kendi hem de büyükşehir değirmenine su taşımalıdır.” şeklinde konuştu.


     

Yorumlar

Yorum Yap

500