Amatör Kulüplere Çok Amaçlı Tesis Buca Belediyesi Spor Tesisleri Açıldı

DOSYA & HABER | HABERİNİZ OLSUN || Amatör Kulüplere Çok Amaçlı Tesis Buca Belediyesi Spor Tesisleri Açıldı
1 Ocak 2019

Amatör Kulüplere Çok Amaçlı Tesis Buca Belediyesi Spor Tesisleri Açıldı

  • 1 Ocak 2019
  • 592 Görüntülenme
  • 0 YORUM


Buca Belediyesi tarafından Buca Belediyesi Spor Tesisleri’nin açılışı yapıldı. Buca Belediyesi Başkanı Levent Piriştina, beraberindeki 19 amatör spor kulübünün başkanı ile açılışı gerçekleştirdi. Açılışın ardından Ünlüler ve Bucalı Efsanelerden oluşan takım futbol maçı yaptı. Maçı 4-2 Ünlüler Takımı kazandı.

Ege Life | Amatör Kulüplere Çok Amaçlı Tesis Buca Belediyesi Spor Tesisleri Açıldı


Ünlüler Efsanelere Karşı


Amatör spora büyük destekleriyle öne çıkan Buca Belediyesi desteğinin bir yenisini daha gerçekleştirdi. Yenigün Mahallesi’nde yaklaşık 15 bin metrekare alanda inşa edilen Buca Belediyesi Spor Tesisleri’nin açılışı Türk futbol dünyasının ünlü isimleri ile Buca’nın efsane futbolcularının yanı sıra binlerce amatör sporcu ve çok sayıda Bucalının katıldığı görkemli bir törenle yapıldı. Buca Belediyesi Spor Tesisleri’nin açılış töreni futbolseverleri büyüleyecek bir dostluk maçına da sahne oldu. Türk futbol dünyasının ünlü isimleri Tuncay Şanlı, Ümit Karan, Ahmet Dursun, Serdar Kulbilge, Semih Şentürk, Faruk Atalay, Hayati Köse, Volkan Arslan, Hasan Kabze, Mert Korkmaz, Ömer Erdoğan, Mehmet Yılmaz ve Emre Aşık gibi ünlü futbolculardan oluşan ‘Ünlüler Takımı’ ile Buca’nın unutulmaz futbolcuları Sertan Vardar, Mustafa Bahadır, Koray Arslan, Kenan Aslanoğlu, Yakup Sertkaya, Sedat Allak,  Cem Kargın, Orkan Yurtkoru, Engin Öğetir, Onur Yeniyurt, Ahmet Solakel, Aytekin Sümbül ve Hayrettin Demirbaş’tan oluşan ‘Efsaneler Takımı’ dostluk maçı için sahaya çıktı.  Maçın başlama vuruşunu Başkan Levent Piriştina yaptı.

Ege Life | Amatör Kulüplere Çok Amaçlı Tesis Buca Belediyesi Spor Tesisleri Açıldı


Buca’ya muhteşem bir tesis kazandırmanın gururunu yaşayarak dev kadrolu maçın başlama vuruşunu yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Amatör sporun kalbi, amatör spora gönül verenlerin kalbi bundan sonra bu tesiste atacak” dedi.

Ege Life | Amatör Kulüplere Çok Amaçlı Tesis Buca Belediyesi Spor Tesisleri Açıldı


15 Bin Metrelik Dev Tesis

Modern mimarisi ve eksiksiz donanımıyla Buca’da amatör sporun gelişimine ve sporcuların yetişmesine destek olacak tesis yaklaşık 15 bin metrekare alanda konumlanıyor. Tesisin bünyesinde; standart ölçülerde bir futbol sahası, 2 halı saha, 600 kişilik tribün, amatör spor kulüplerinin kullanımı için 25 adet ofis, soyunma odaları, duş üniteleri, eğitim faaliyetleri için derslik ve jimnastik salonu, hakem odaları, revir, 235 metre koşu parkuru ve kafeterya bulunuyor.

Yorumlar

Yorum Yap

500