“Eğitimde Dijital Oyunlar” Paneli Düzenlendi

DOSYA & HABER | HABER || “Eğitimde Dijital Oyunlar” Paneli Düzenlendi
1 Mayıs 2019

“Eğitimde Dijital Oyunlar” Paneli Düzenlendi

  • 1 Mayıs 2019
  • 575 Görüntülenme
  • 0 YORUM

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde EBA Ekibi tarafından İzmir İnternet Haftası Etkinlikleri’nin bu yıl 14.’sü düzenlendi.  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin açılış konuşması yaptığı etkinliğin 2019 yılı teması “Eğitimde Dijital Oyunlar” olarak gerçekleşti.

Tema kapsamında gerçekleştirilen 'Eğitim’de Dijital Oyunlar' paneline, MEB EĞİTEK Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet Rüşen, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Büküm, 160 öğretmen ve 23 öğrenci katıldı. Panelde, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğr. Gör. Zafer Karadayı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğr. Gör. Prof. Dr. Veysi İşler, Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğr. Gör. Dr. Kökten Ulaş Birant, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Akpınar ve İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Öğrt. Üyesi Yavuz Samur konuşmacı olarak yer aldı. Önceki yıllarda 'Engelsiz İnternet', 'e-Öğrenme', 'Güvenli İnternet', 'Mobil Uygulamalar', 'EBA Işığınız Olsun', 'İzmir Kodluyor', 'Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik', 'Yapay Zekâ' gibi farklı temaların işlendiği İnternet Haftası kapsamında, bu yıl da atölye çalışmaları, seminerler, sunumlar, paneller ve konferanslar düzenlenerek dijital oyunların eğitimde etkili kullanımı hakkında bilgiler verildi.

Ege Life | “Eğitimde Dijital Oyunlar” Paneli Düzenlendi


“Dijitali Eğitime Dahil Etmezsek Bir Yanımız Eksik Kalır”

Ege Life | “Eğitimde Dijital Oyunlar” Paneli Düzenlendi


Panelde konuşma yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, şunları söyledi:

"Bu sene yapacağımız etkinlikler ile özellikle öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenler, akademisyenler ve eğitim teknologlarının eğitime, oyunları nasıl dahil edeceğini, dijital oyunun ne olduğunu, oyunlaştırmanın dinamiklerini ve eğitsel dijital oyunların çerçevelerinin nasıl çizilmesi gerektiği konusundaki görüşlerini geliştirmeyi hedefliyoruz. İçinde bulunduğumuz bilgi çağının getirdikleri ile eğitim ve öğretimin yeni tanımları ve yöntemleri ortaya çıkmaktadır. Bilgi toplumu içerisinde yetişmiş çocuklarımızı geleneksel yöntemlerle eğitmeye çalışırsak, çağımızın getirdiklerini eğitim süreçlerine dahil etmezsek, bir yanımızın eksik kalacağını biliyor ve bunun doğrultusunda dijital eğitsel içeriklere hak ettiği değeri vermeye çalışıyoruz. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan oyunları çocuklarımıza yasaklamak yerine, oyunların dinamikleri ile eğitimi bir araya getirerek daha etkili öğrenme ortamları ve materyalleri oluşturmanın önemi yadsınamaz bir gerçektir."Yorumlar

Yorum Yap

500